فا

سیاست

پنج شنبه, 15 آبان 1399 20:52

هشدار مسکو درخصوص عواقب انتقال تروریست ها از غرب آسیا به قره باغ

ماریا زاخارووا هشدار داد، انتقال تروریست‌ها از غرب آسیا به قره‌باغ می‌تواند به تسلط آن‌ها بر مناطقی در جنوب قفقاز منجر شود.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه هشدار داد، انتقال تروریست‌ها از غرب آسیا به قره‌باغ می‌تواند به تسلط آن‌ها بر مناطقی در جنوب قفقاز منجر شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز پنجشنبه درخصوص عواقب انتقال تروریست‌ها از غرب آسیا به جنوب قفقاز هشدار داد.

زاخارووا در نشستی خبری گفت: «بر اساس اطلاعات رسیده، در حال حاضر انتقال اعضای سازمان‌های تروریستی بین‌المللی از خاورمیانه به قره‌باغ، در حال انجام است؛ افرادی که دستشان به خون آغشته است».

سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه افزود: «از مزدوران افراط‌گرا صحبت می‌کنیم. از آنجا که چنین تحولاتی خطر ایجاد مناطق تحت تسلط آن‌ها، اینبار در قفقاز جنوبی را به دنبال دارد، نمی‌تواند در این خصوص ابراز نگرانی نکرد».

پیش‌تر سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه روزنامه‌ای روسی از دیگر کشور‌ها از جمله ترکیه خواست از قدرت خود استفاده کنند تا از اعزام مزدور به این منطقه خودداری شود. به گفته او، در منطقه مورد مناقشه قره باغ، حدود ۲ هزار مزدور وجود دارد.

این اظهارات در حالی مطرح شده که بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه نیز اخیراً انتقال شبه نظامیان مورد حمایت ترکیه به منطقه قره باغ را تایید کرده بود.

بشار اسد با مقصر دانستن رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در آغاز دوباره تنشها در قره باغ گفته بود، ترکیه از ترویست‌هایی که در سوریه و سایر کشورها هستند در درگیری میان ارمنستان و آذربایجان در قره باغ استفاده می‌کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։