فا

سیاست

سه شنبه, 20 آبان 1399 11:13

سازمان ملل خواستار همکاری بایدن با این نهاد جهانی شد

گوترش و شماری از مقامات ارشد این سازمان از پیروزی بایدن و هریس در انتخابات آمریکا استقبال کرده و خواستار همکاری دولت او با سازمان ملل شدند.

«آلیک» - دبیر کل سازمان ملل و شماری از مقامات ارشد این سازمان از پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و کامالا هریس معاون او در انتخابات آمریکا استقبال کرده و خواستار همکاری دولت او با سازمان ملل شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای رسمی سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، از پیروزی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و کامالا هریس معاون او استقبال کرد.

 جو بایدن ۷۷ ساله با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

 سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: مشارکت بین ایالات متحده و سازمان ملل، ستون اساسی همکاری های بین المللی است که برای غلبه بر چالش های دشوار جهان امروز ضروری است.

به نوشته تارنمای رسمی سازمان ملل، دیگر مقامات ارشد سازمان ملل نیز از انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب ایالات متحده و کامالا هریس معاون او استقبال کردند.

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) در توئیت خود نوشت: من و همکارانم در سازمان جهانی بهداشت، مشتاقانه منتظر همکاری با شما و تیم شما هستیم.

وی افزود: بحران هایی مانند بیماری همه گیر کووید-۱۹، اهمیت همبستگی جهانی را برای حفظ و بقای جان انسان ها و منابع درآمدی آن ها نشان دارد؛ لذا با یکدیگر همکاری کنیم.

ادری آزولای مدیر کل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) نیز در توئیتر خود یادآور شد: چالش های جهانی امروز مستلزم تعهد دوباره ایالات متحده در سرمایه های مشترک از جمله علم، آموزش و پرورش و فرهنگ است.

وی همچنین از اینکه جیل بایدن، همسر رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، یک معلم زبان انگلیسی است و به عنوان بانوی اول ایالات متحده در کاخ سفید حضور خواهد داشت، اظهار خرسندی کرد.

مدیر اجرایی نهاد سازمان ملل متحد برای برابری جنسیتی و قدرت بخشیدن به زنان یا به اختصار زنان سازمان ملل (ONU Femmes) در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: انتخاب کامالا هریس به عنوان معاون جو بایدن، رئیس جمهور متخب رئیس جمهور آمریکا، برای نهاد ما و همچنین برای همه زنان و دختران در سراسر جهان و به ویژه زنان رنگین پوست، لحظه ای بسیار الهام بخش است.

وی با تاکید بر حضور بیشتر زنان در مناصب مدیریتی تصریح کرد: کامالا هریس اولین زن، اولین رنگین پوستی است که در مقام معاون رئیس جمهوری ایالات متحده انتخاب می شود.

مقامات آژانس های سازمان ملل در امور پناهندگان و مهاجران نیز از انتخاب بایدن و هریس استقبال کردند.

فیلیپو گرندی کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در توئیت گفت: ما مشتاقانه منتظر همکاری با دولت شما در مورد مسائل پناهندگان در سطح ملی و جهانی هستیم.

آنتونیو ویتورینو مدیر کل سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) نیز در توئیتر خود بیان کرد: ما مشتاقانه منتظر همکاری با دولت شما در زمینه مدیریت معظل مهاجرت به نفع همگان هستیم.

به رغم تاکیدات منشور سازمان ملل متحد بر «حصول همکاری بین المللی در حل مسائل بین المللی دارای جنبه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی یا انسان دوستانه»، دولت ترامپ با خروج از پیمان ها و سازمان های بین المللی به نماد عهدشکنی، یکجانبه گرایی و بی توجهی به موضوعات نیازمند همکاری بین المللی مبدل شده است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։