فا

سیاست

سه شنبه, 20 آبان 1399 11:38

شاوردیان: تخلف ایرلاین ها در عدم اجرای پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا / سوال از وزیر راه کلید خورد

آرا شاوردیان از طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: قطعا وزیر راه باید پاسخگوی عملکرد نظارتی سازمان هواپیمایی و تخلفات ایرلاین ها در عدم اجرای دستور العمل ستاد ملی مقابله با کرونا باشد.

«آلیک» - عضو کمیسیون عمران مجلس، از طرح سوال از اسلامی وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: قطعا وزیر راه باید پاسخگوی عملکرد نظارتی سازمان هواپیمایی و تخلفات ایرلاین ها در عدم اجرای دستور العمل ستاد ملی مقابله با کرونا باشد.

آرا شاوردیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در پروازهای هوایی، گفت: با وجود گذشت چندین هفته از ابلاغ دستور العمل ستاد ملی مقابله با کرونا برای استفاده ۶۰ درصدی از ظرفیت صندلی هواپیماها جهت انتقال مسافر، متأسفانه این مصوبه از سوی ایرلاین ها به درستی اجرایی نمی شود، بنده خود در پرواز ارومیه-تهران شاهد بودم که این پروتکل از سوی پرسنل هواپیما رعایت نشد.

 

اعتراض مردم به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی؛ تهدید مسافران به بیرون کردن از هواپیما

نماینده ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه مسئله عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در پروازهای هوایی تنها به موضوع بی توجهی ایرلاین ها به این مصوبات ختم نمی شود، من در سفر هوایی اخیرم شاهد بودم که مسافران نسبت به عدم رعایت پروتکل ها اعتراض کردند، اما خدمه هواپیما به جای تبعیت از دستور العمل ها و اجرای آن، مردم را تهدید به بیرون کردن از هواپیما کردند که این مسئله تأسف بار است.

 

تمام ایرلاین ها مکلف به اجرای دستور العمل ستاد ملی مقابله با کرونا هستند

وی با بیان اینکه تمامی ایرلاین ها مکلف به اجرای دستور العمل ستاد ملی مقابله با کرونا در بحث اجرای پروتکل های بهداشتی هستند، افزود: ایرلاین ها در هفته های اخیر به بهانه این دستور العمل، قیمت بلیط هواپیما را به میزان چشمگیری افزایش دادند، اما در عمل این مصوبات به درستی اجرایی نمی شود.

شاوردیان تصریح کرد: سازمان هواپیمایی به عنوان متولی این حوزه باید نظارت جدی تر و شدیدتری داشته باشد تا ایرلاین ها به خود اجازه عدم رعایت دستور العمل ها و توهین و تهدید مسافران را نداشته باشند.

 

سوال از وزیر راه درخصوص تخلفات ایرلاین ها در عدم اجرای دستور العمل ستاد ملی مقابله با کرونا

عضو کمیسیون عمران مجلس، از طرح سوال از محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مجلس خبر داد و گفت: قطعا وزیر راه باید پاسخگوی عملکرد نظارتی سازمان هواپیمایی و تخلفات ایرلاین ها در عدم اجرای دستور العمل ستاد ملی مقابله با کرونا در کمیسیون عمران مجلس باشد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։