فا

سیاست

جمعه, 14 آذر 1399 12:39

گفت و گوی لاوروف و گوترش با محور قره باغ و کرونا

سرگئی لاوروف با آنتونیو گوترش در باره وضعیت قره باغ و شیوع همه گیر ویروس کرونا گفت و گو کردند.

«آلیک» - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در باره وضعیت قره باغ و شیوع همه گیر ویروس کرونا گفت و گو کردند.

به گزارش ایرنا از وزارت امور خارجه روسیه، لاوروف و گوترش در این در گفت و گویی تلفنی در خصوص طیف وسیعی از مسائل مهم بین المللی گفت و گو کردند.

مساله واکنش ساختار سازمان ملل به شیوع همه گیر ویروس کرونا، ازجمله رونمایی وبیناری دو روز پیش واکسن روسی کرونا به نام اسپوتنیک وی در نشست ویژه مجمع عمومی این سازمان بررسی شد.

دبیر کل سازمان ملل، از نقش روسیه برای دستیابی به توافق برای توقف اقدامات جنگی و برقراری آتش بس در قره باغ استقبال کرد.

لاوروف و گوترش، امکان بکارگیری سیستم های سازمان ملل برای کمک به حل مسائل انسانی در منطقه قره باغ با همکاری ارمنستان، جمهوری آذربایجان و صلحبانان روسیه را بررسی کردند.

وزیر خارجه روسیه و دبیر کل سازمان ملل در ادامه گفت و گوی تلفنی درخصوص اوضاع یمن و لیبی و اوضاع روند حل و فصل مسائل خاورمیانه و نیز مسائل مربوط به انتصاب های مقامهای دفاتر سازمان های تابعه سازمان ملل گفت و گو وتبادل نظر کردند.

دو طرف بر اهمیت تقویت نقش و اعتبار سازمان ملل در عرصه جهانی ازجمله در رابطه با هفتادمین سالگرد تاسیس این سازمان که امسال برگزار می شود، تاکید کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։