فا

سیاست

دوشنبه, 17 آذر 1399 09:54

اولیانوف: مسکو با برجام جدید مخالف است

میخاییل اولیانوف با مخالفت با توافق هسته ای جدید به جای برجام با ایران خاطرنشان کرد که هرگونه توافق هسته ای جدید با ایران سال های زیادی بطول می انجامد.

«آلیک» - سفیر و نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین با مخالفت با توافق هسته ای جدید به جای برجام با ایران خاطرنشان کرد که هرگونه توافق هسته ای جدید با ایران سال های زیادی بطول می انجامد.

به گزارش ایرنا، میخاییل اولیانوف روز گذشته در توییتی نوشت: برخی تحلیلگران خواهان توافق بهتر با ایران هستند.

مقام روس افزود: آنها این اصل را از یاد برده اند که تکامل خوب اما بازگشت به توافق هسته ای اولیه (حالت اولیه برجام) موضوع سختی است.

وی ادامه داد: هرگونه تلاش برای بهبود بخشیدن آن (توافق هسته ای با ایران) نیاز به سال های طولانی مذاکره بدون تضمین برای دستیابی به نتایج مثبت دارد.

پیشتر نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین در مورد دورنمای مذاکرات ایران و آمریکا ازجمله درباره بازگشت واشنگتن به برجام خاطرنشان کرد که در این مورد پیش بینی کردن دشوار است اما شانس برای مذاکره وجود دارد.

وی افزود: شانس واقعی برای آغاز گفت و گوها بین ایران و آمریکا وجود دارد اما موارد اختلاف بقدری زیاد است که من نمی توانم در این مورد پیش بینی کنم.

اولیانوف خاطرنشان کرد که بدون مذاکره جدید، می‌توان «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) را به حالت قبل و شرکت مجدد آمریکا در آن بازگرداند.

این مقام روس در صفحه فیس بوکی خود نوشت: دیپلمات ها و تحلیلگران در مورد سیر اوضاع پیرامون ایران در سال ۲۰۲۱ میلادی گمانه زنی می کنند.

وی افزود: اظهارات مقام‌های ایرانی در این مورد قابل توجه است که تصریح می کنند امکان بازگشت خودکار و بدون هرگونه مذاکره وضعیت (پیرامون برجام) را به شرایطی که در دوره اوباما قرار داشت، ممکن می دانند.

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین خاطرنشان کرد: به این ترتیب آمریکا به اجرای مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت باز می گردد و تحریم ها را لغو می کند و تهران اجرای کامل برجام را از سر می گیرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։