فا

سیاست

چهارشنبه, 19 آذر 1399 08:52

معترضان خیابان های ایروان را مسدود کردند

تظاهرکنندگان مخالف دولت ارمنستان روز گذشته خیابان های پایتخت را بعد از آن که نیکول پاشینیان درخواست آنها برای استعفا را نادیده گرفت، مسدود کردند.

«آلیک» - تظاهرکنندگان مخالف دولت روز گذشته خیابان های پایتخت ارمنستان را در آغاز یک کمپین اعتراضی بعد از آن که نیکول پاشینیان، نخست وزیر این کشور درخواست آنها برای استعفا در واکنش به امضا توافق آتش بس با جمهوری آذربایجان را نادیده گرفت، مسدود کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، صدها تن از این معترضان شعار "نیکول خائن" و "ارمنستان بدون نیکول" را در خیابان های شهر ایروان سر دادند. آنها به فراخوان مخالفان برای اعتراضات بعد از رسیدن ضرب‌الاجل روز سه شنبه که از سوی مخالفان برای استعفای پاشینیان تعیین شد، پاسخ گفتند.

پاشینیان که طی یک انقلاب صلح آمیز در مه ۲۰۱۸ به قدرت رسید، ماه گذشته میلادی توافق آتش بس به دست آمده با میانجی‌گری روسیه برای جنگ در قره باغ با جمهوری آذربایجان را قبول کرد.

مخالفان پاشینیان خواستار آن هستند که او از سمتش از بابت آنچه که آنها "مدیریت فاجعه بار" او بر شش هفته درگیری در قره‌باغ می‌خوانند که منجر به اعطای اراضی به جمهوری آذربایجان شد، استعفا دهد.

پاشینیان مسئولیتش از بابت نتیجه این جنگ را قبول کرده اما گفته که هم اکنون مسئول اطمینان حاصل کردن از امنیت ملی و با ثبات کردن این جمهوری متعلق به شوروی سابق است.

مخالفان اعلام کرده‌اند، در حال برنامه‌ریزی برای مسدود کردن خیابانها در سراسر ارمنستان و فلج ساختن شبکه حمل و نقل کشور در صورت لزوم هستند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։