فا

سیاست

دوشنبه, 15 دی 1399 11:31

وزارت دفاع روسیه از خنثی سازی ۱۹ هزار بمب و مین در قره باغ خبر داد

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای گفت نیرو‌های حافظ صلح این کشور از آغاز حضور خود در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی، ۱۹ هزار مواد منفجره و مین را خنثی کرده‌اند.

«آلیک» - وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای گفت نیرو‌های حافظ صلح این کشور از آغاز حضور خود در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی، ۱۹ هزار مواد منفجره و مین را خنثی کرده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، وزارت دفاع روسیه امروز دوشنبه خبر داد که از آغاز کار نیرو‌های حافظ صلح این کشور در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی، ۱۹ هزار مین و مواد منفجره توسط این نیرو‌ها خنثی شده‌اند.

به نوشته خبر‌گزاری روسی «تاس»، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «در جریان عملیات واحد‌های مهندسی نیرو‌های حافظ صلح روسیه در قره‌باغ، آنها ۴۱۴ هکتار زمین، حدود ۱۶۰ کیلومتر جاده، ۶۱۷ ساختمان از جمله ۲۲ تأسیسات مهم اجتماعی را مین‌روبی کردند. این نیرو‌ها ۱۹ هزار مواد منفجره را کشف و خنثی کرده‌اند».

خبرگزاری تاس نوشته مواد منفجره کشف شده به منظور نابودسازی، به یک منطقه مجهز ارسال می‌شوند. مهماتی هم که قابل حمل نبوده‌اند در محل تخریب شده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։