Print this page
سه شنبه, 23 دی 1399 11:45

وزیر دفاع: توان بازدارندگی کشور را با کاهش زمان ایده تا محصول ارتقا می دهیم

امیر حاتمی از افزایش کیفیت طراحی و تولید تسلیحات راهبردی کشور خبر داد و گفت:با کاهش زمان ایده تا محصول و قیمت تولیدات دفاعی توان بازدارندگی کشور را ارتقا می‌دهیم.

«آلیک» - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از افزایش کیفیت طراحی و تولید تسلیحات راهبردی کشور خبر داد و گفت:با کاهش زمان ایده تا محصول و قیمت تولیدات دفاعی توان بازدارندگی کشور را ارتقا می‌دهیم.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، سرتیپ امیر حاتمی در مراسم رونمایی از تمبر اختصاصی اعطای جایزه سال سپاس نیروهای مسلح با گرامیداشت یاد و خاطره شهید فخری زاده گفت: خوشبختانه در این سال‌ها تعامل تنگاتنگی با وزارت راه و شهرسازی و مرکز ملی استاندارد رقم خورد که این موضوع نشانگر درک و عمق بینش هر چه بیشتر مدیران این سازمان‌ها از منافع ملی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با قدردانی از تمامی ارکان نیروهای مسلح و موسسه استاندارد دفاعی در تدوین و پیاده‌سازی استانداردهای دفاعی افزود: ما در گام اول و دوم انقلاب، بحث پیاده‌سازی و تکمیل تمدن ایرانی اسلامی را دنبال می‌کنیم که رعایت استانداردهای دفاعی در تمامی ابعاد نقش بسزایی در این مهم خواهد داشت.

حاتمی با بیان اینکه دشمن درصدد توقف و ایجاد سد در برابر حرکت و رشد انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است گفت: نظام سلطه برای نیل به اهداف شوم خود تمامی ابزارها و امکانات خود را به‌کار بست و در این مسیر جنگ تحمیلی، تحریم‌های ظالمانه و در نهایت نیز ترور دانشمندان میهن‌مان را در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه تمام حربه‌ها و توطئه‌های دشمنان در متوقف کردن جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده است، خاطرنشان کرد: تمام هدف آنها از محدودسازی ایران در ابعاد مختلف اقتصادی و نظامی اعم از تحریم‌ها و کاهش برنامه‌های موشکی، کاهش قدرت جمهوری اسلامی و تضعیف و نهایتاً تسلیم ایران است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دشمنان در مقابل ما تمام قد ایستاده‌اند و ایرانی‌ها را تروریست عنوان می‌کنند؛ بنابراین در این فضای ناعادلانه و ‌منطق ناگزیریم روز به روز قدرتمند شویم؛ چرا که آنها جز زبان قدرت، زبان دیگری نمی‌فهمند.

حاتمی با اشاره به مولفه‌های اقتدار جمهوری اسلامی گفت: قدرت شاخصه‌ها و ابعاد مختلفی از جمله سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... در پیشبرد اهداف یک کشور دارد؛ اما اقتدار نظامی و قدرت دفاعی در جمهوری اسلامی بعد بسیار مهم قدرت است چرا که موقعیت ژئوپولتیک ایران اسلامی، وجود ذخایر متعدد و به ویژه عمق راهبردی کشورمان در منطقه ایجاب می‌کند این وجه از قدرت در کشور روز به روز افزایش یابد.

وی با یادآوری رشادت‌های سردار سرافزار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی در منطقه غرب آسیا گفت: دشمنان با تشکیل داعش و گروه‌های تروریستی در منطقه به دنبال تغییر وضعیت منطقه و تسلط برآن از طریق دامن زدن به شکاف‌ها بودند، اما سپهبد شهید قاسم سلیمانی به کمک همرزمان شهیدش، با ایجاد وحدت و یکپارچی نه تنها نقشه شوم دشمنان را با شکست مواجه ساخت بلکه موجب انسجام و پیوستگی این منطقه به ویژه به لحاظ امنیتی شد.

وزیر دفاع با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران جزو بهترین ارتش‌های جهان هستند، خاطرنشان کرد: طراحی و تولید تسلیحات راهبردی خود را هر روز به لحاظ کیفیت افزایش می‌دهیم و با کاهش زمان ایده تا محصول و قیمت تولیدات دفاعی توان بازدارندگی کشور را ارتقا می‌دهیم که البته استاندادها در رسیدن به هر سه مولفه نقش تعیین کننده دارند و بایستی مورد توجه جدی قرار گیرند.

دومین همایش راهبردی استاندارد و کیفیت نیروهای مسلح و رونمایی از تمبر اختصاصی اعطای جایزه سال سپاس نیروهای مسلح با حضور وزیران دفاع و راه و شهرسازی، رییس سازمان ملی استاندارد، رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و مدیران عامل سازمان وزارت دفاع به میزبانی موسسه استاندرد ملی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.

اخبار مرتبط