Print this page
چهارشنبه, 01 بهمن 1399 09:49

وزیر دفاع: کوچکترین خطای محاسبات دشمنان با پاسخ سنگین روبرو می شود

امیر حاتمی گفت: کوچکترین اشتباه دشمن درباره توان دفاعی کشورمان با پاسخ سنگین و قطعی نیروهای مسلح روبرو خواهد شد.

«آلیک» - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: کوچکترین اشتباه دشمن درباره توان دفاعی کشورمان با پاسخ سنگین و قطعی نیروهای مسلح روبرو خواهد شد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، امیر سرتیپ امیر حاتمی در حاشیه جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری رزمایش‌های ارتش و سپاه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران تجربیات بسیار گران‌سنگی را در عرصه دفاع و امنیت از جمله ۸ سال دفاع مقدس برای دفع شر جنگ تحمیلی صدام پشت سر گذاشته است و بعد از آن نیز مرتباً با تهدیداتی مانند تهدیدات دولت تروریست آمریکا به ویژه دولت ترامپ روبرو بوده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی از نیروهای مسلح با بیان اینکه قدرت دفاعی کشور متعلق به مردم ایران و منطقه است، افزود: امروز اهمیت توانمندی دفاعی برای فرماندهان، مسئولین، مدیران نیروهای مسلح و مردم بصیر و عزیز ما روشن شده است.

حاتمی با اشاره به اینکه امنیت منطقه به هم پیوسته است و ما از این پیوستگی همیشه حفاظت و حراست کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: طبیعتا کسی درباره این موضوع نباید صحبت بی‌موردی داشته باشد که منجر به تضعیف این بحث شود. قدرت دفاعی ما برای حفظ صلح و امنیت کشورمان است برای همین با تمام توان آن را حفظ کرده و ارتقا خواهیم داد.  

وی با اشاره به رزمایش‌های برگزار شده، عنوان کرد: آمریکایی‌ها تحرکاتی از جمله آوردن زیردریایی هسته‌ای، جابجایی در یگان‌های دریایی و گشت‌های هواپیماهای دور پرواز در منطقه داشتند و این ابهام وجود داشت که شاید آنها نسبت به شرایط دفاعی جمهوری اسلامی ایران دچار اشتباه محاسباتی شوند، بر این اساس بایستی آمادگی دفاعی نیروهای مسلح برای دفاع از عزت و امنیت کشور نشان داده می‌شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز بخش‌های مختلف نیروهای مسلح ایران با برگزاری رزمایش‌ها، آمادگی خود را نشان دادند و به مردم عزیزمان این پیام را منتقل کردند که همگی با آمادگی کامل و با تجهیزات پیشرفته، جدید و به‌روز آمادگی دفاع از آنها را دارند.

حاتمی یادآور شد: نیروهای مسلح متقابلا به دشمنان نیز این پیام را دادند که درباره ایران نباید کوچکترین خطای محاسباتی را داشته باشند زیرا کوچکترین اشتباه با پاسخ قطعی و سنگین جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.

 

مشکل تلاقی روستاهای اطراف پارچین با مناطق نظامی برطرف می‌شود

وزیر دفاع همچنین درباره جلسه امروز کمسیون امنیت ملی که برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان از وی برگزار شده بود، گفت: سوالات نمایندگان عمدتاً در حوزه‌های مختلف داخلی و منطقه‌ای بود؛ یکی از این سوالات درباره روستاهایی بود که در منطقه پارچین به دلیل پیشرفت فیزیکی آن‌ها با مناطق صنعتی و نظامی تلاقی پیدا کرده و در این نشست اعلام شد که در حال ساماندهی این موضوع هستیم و در این مورد تصمیم گرفته شد تا کارگروهی به صورت فعال این موضوع را پیگیری کند.

حاتمی ادامه داد: یکی از سوالات دیگر مربوط به نماینده اصفهان درباره فروش زمینی در اصفهان بود که توضیحات لازم داده شد؛ در نیروهای مسلح ساز و کار بسیار خوبی به نام آیین‌نامه تعیین تکلیف اراضی مازاد وجود دارد که اقدامات بر اساس آن انجام می‌شود. پاسخ‌های لازم به سوالات نمایندگان داده شد، و در عین حال قرار شد سوالات و ابهامات جزئی تر را در کارگروهی که تا یک ماه آینده تشکیل می شود، دنبال کنیم.

وزیر دفاع گفت: موضوع دیگر درباره مدیریت یکی از بخش‌های اقتصادی صندوق بازنشستگی بود که نماینده سوال کننده از پاسخ های داده شده قانع شد و قرار شد بازدیدی داشته باشند و ضمن دریافت نقطه نظرات نماینده  تا جایی که مقدور باشد لحاظ  شود.

اخبار مرتبط