فا

سیاست

شنبه, 11 بهمن 1399 09:25

مرکز نظارتی روسیه - ترکیه در قره باغ از امروز فعالیت می کند

رسانه های روسی از آغاز بکار مرکز نظارتی روسیه - ترکیه بر آتش بس در منطقه قره باغ از امروز خبر دادند.

«آلیک» - رسانه های روسی از آغاز بکار مرکز نظارتی روسیه - ترکیه بر آتش بس در منطقه قره باغ از امروز (شنبه) خبر دادند.

به گزارش ایرنا، رسانه های روسی روز گذشته اعلام کردند که از بامداد امروز مرکز نظارتی روسیه - ترکیه در قره باغ در منطقه آغدام جمهوری آذربایجان آغاز بکار می کند.

در گزارش ریانووستی به نقل از یک مقام آگاه و بدون اشاره به نام و سمت وی خاطرنشان شد: در در مرکز نظارتی روسیه - ترکیه در قره باغ، ۶۰ نظامی روس و به همین تعداد نظامی ترک فعالیت خواهند کرد و با تجهیزات لازم ازجمله پهباد به نظارت بر آتش بس می پردازند.

شبکه تلویزیونی راشاتودی در این رابطه اعلام کرد که الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان درباره فعالیت مرکز نظارتی روسیه - ترکیه با رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای خود گفت و گوی تلفنی کرد.

در همین حال روز جمعه سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در گفت و گوی تلفنی با جیحون بایراموف وزیر امور خارجه آذربایجان درباره اوضاع قره باغ گفت و گو کرد.

به گزارش وزارت خارجه روسیه، در این گفت و گو، وزیران خارجه دو کشور درخصوص روند اجرای توافق های سران روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو در روز ۱۱ ژانویه و نیز برخی مسائل همکاریهای دوجانبه ازجمله همکاری مسکو و باکو در سازمان ملل و سازمان امنیت و همکاری اروپا تبادل نظر کردند.

روز چهارشنبه نیز لاوروف با آرا آیوازیان وزیر خارجه جمهوری ارمنستان گفت و گوی تلفنی کرد که محور آن را وضعیت قره باغ و روند اجرای توافق های سران روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان در روزهای ۹ نوامبر سال ۲۰۲۰ و ۱۱ ماه ژانویه جاری تشکیل می داد.

دو طرف در خصوص مسائل انسانی در قره باغ و بازگشایی راههای مواصلاتی در این منطقه بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان گفت و گو کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։