فا

سیاست

شنبه, 11 بهمن 1399 10:20

عون، حریری را به "تک روی" در تشکیل دولت متهم کرد

دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که سعد حریری به شکل یکطرفه و بدون در نظر گرفتن ملاحظات ریاست جمهوری اصرار دارد.

«آلیک» - دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که نخست‌وزیر مکلف این کشور به تشکیل کابینه جدید به شکل یکطرفه و بدون در نظر گرفتن ملاحظات ریاست جمهوری اصرار دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، در ادامه تشدید تنش میان نخست وزیر مکلف و رئیس جمهور لبنان، دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری در بیانیه‌ای نسبت به اظهارات تند سعد حریری، نخست‌وزیر مکلف این کشور درباره میشل عون، رئیس جمهوری لبنان واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: حریری اصرار دارد کابینه جدید را به صورت یک‌طرفه و بدون در نظر گرفتن ملاحظات میشل عون تاسیس کند که خواستار مشارکت در تشکیل دولت است.

دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری لبنان تأکید کرد: هیچ دولتی تشکیل نخواهد شد که با توازن ملی و محافظت از بنیان‌های آن، مشارکت، پیمان و همزیستی واقعی مغایرت داشته باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: بیانیه حریری، پر از مغالطه و حاوی اطلاعات غلط است.

نخست‌وزیر مکلف لبنان جمعه در سخنانی به شدت از رئیس جمهوری این کشور انتقاد کرد.

حریری گفت که ادارات کاخ بعبدا (ریاست جمهوری لبنان) می‌خواهند اختلافات بر سر تشکیل دولت را به سمت اختلافات فرقه‌ای سوق دهند.

اختلاف میان عون و حریری از دسامبر به دلیل اختلاف نظر درباره تشکیل کابینه، تشدید شد و طی چند روز اخیر به اوج خود رسید.

حریری اکتبر به تشکیل دولت مکلف شد و تعهد داد فورا دولتی تشکیل دهد که قادر به احیای نقشه راه فرانسه باشد اما اختلافات سیاسی قدیمی مذاکرات تشکیل دولت را ناکام گذاشته است و این درحالی است که آژانس‌های سازمان ملل نسبت به فاجعه اجتماعی در لبنان به دلیل پیامدهای انفجار بندر بیروت و همچنین بحران اقتصادی و کرونا هشدار می‌دهند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։