فا

سیاست

دوشنبه, 13 بهمن 1399 13:24

قالیباف: مشکلات کشور به دلیل فاصله گرفتن از راه و مکتب امام (ره) است

رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز به همراه تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیأت رئیسه مجلس و روسای کمیسیون‌های تخصصی در حرم مطهر امام خمینی (ره) حضور یافتند و با آرمان‌های رهبری کبیر انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

«آلیک» - رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مشکلات کشور به دلیل فاصله گرفتن از راه و مکتب امام (ره) است گفت: امروز انقلابی و دلباخته مردم کسی است که در مسیر حل مشکلات مردم گام بردارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد باقر قالیباف امروز دوشنبه در تجدید میثاق رییس و هیات رییسه مجلس با آرمان‌های امام راحل در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) ضمن تبریک دهه فجر افزود: در اولین سالگردی که با اولین سال مجلس یازدهم است این توفیق را داریم که در این ایام در کنار مرقد مطهر حضرت امام (ره) مجددا با این مردم الهی مردی که در زندگی جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت عهد و پیمان ببندیم.

وی در ادامه با بیان این که حضرت امام (ره) منطق و راهی روشن داشت گفت: امام بزرگوار ما بر سنت‌های الهی باور داشت. بنابراین اگر امروز فقط بخواهیم با چند جمله تعریف و تمجید و موزه و چند عکس و عبارت امام (ره) را خلاصه کنیم ظلم به امام، ‌راه و مکتب امام است.

قالیباف با تاکید بر این که امام (ره) یک حقیقت بود، افزود: امام (ره) زندگی واقعی، راه ملموس و عینی را در جهان امروز پیش پای همه گذاشت. امام توانست اسلام را دوباره در این مقطع تاریخ احیا کند و باعث عزت مسلمین در جهان شود.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امام به ما یاد داد و آموخت و نشان داد که اگر بر راه او مصمم و پای‌بند باشیم می‌توانیم با رژیم تا دندان مسلح منحوس پهلوی، زیاده خواهان، قدرت‌طلبان، زورگویان و مستکبرین جهانی مبارزه کرده و نتیجه بگیریم.

وی یادآور شد: اگر امروز در اداره کارها دچار مشکلات کم و زیادی هستیم و چالش‌هایی وجود دارد و  مردم در زندگی روزمره خود این کم و کاستی‌ها و فشارها را می‌ببیند و تحمل می کنند به این جهت است که از مسیر و راه امام (ره) فاصله گرفته‌ایم.

قالیباف یادآور شد: امام معتقد بر مردباوری بود. او اعتقاد به محرومین و مستضعفین داشت. تلاش او بر این بود که باری از دوش زحمت‌کشان و مزدبگیران و کارگران بردارد. امام (ره) توجه به قشر محروم جامعه داشت و برای عدالت نهیب می‌زد و تلاش می کرد.

وی با بیان اینکه هرکجا دچار ضعف و اشکال هستیم، ریشه در فاصله گرفتن از افکار و مکتب امام دارد، ‌تصریح کرد: امروز برگشت به راه و مکتب امام (ره) راه موفقیت یکایک ما است.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز انقلابی و دلباخته مردم کسی است که در مسیر حل مشکلات مردم گام بردارد و ما به عنوان یک مجلس انقلابی که این نام را از رهبر معظم انقلاب گرفته است باید سنگربان راه و مکتب امام (ره) باشیم.

قالیباف با بیان اینکه مجلس انقلابی، مجلسی است که دغدغه مردم داشته باشد، اظهار کرد: هیات رییسه و روسای کمیسیون‌های مجلس امروز در حرم مطهر با امام(ه) بیعت کرده اند که به گونه‌ای عمل کنند که شرمنده مردم و فردای قیامت مدیون شهدا و امام شهدا نباشند.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید یک خدمتگزار خوب برای مردم و به عنوان یک مجموعه‌ای در مجلس بتوانیم رهنمودهای رهبری و سیاست‌های ابلاغی که راه‌گشا برای آینده کشور است گام برداریم و به پیش برویم.

وی افزود: زمانی انقلابی هستیم که یک ایران قوی و با افتخار داشته باشیم. ایران قوی زمانی داریم که تک تک هر ایرانی قوی باشد. این باید هدفگذاری باشد و در این مسیر پیشرفت و عدالت حرکت کنیم و با این ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد بتوانیم کارآمدی دین در اداره جامعه را که آرمان و خواسته امام و فلسفه انقلاب بوده است، نشان داده و بتوانیم در عمل کارآمدی نظام سیاسی و انقلابی خود را که برخاسته از فرهنگ اهل بیت و قرانی است، اجرا کنیم.

رییس مجلس در پایان گفت: امیدواریم که روح  پاک حضرت امام و شهدای مطهر ما و تلاش مجاهدان و دعای خیر مردم بخصوص خانواده های شهدا همراه ما باشد و ما با تلاش های مدبرانه و صادقانه و مجاهدانه در این مسیر امام و راه امام برای تحقق خواسته‌های مردم و رهبری گام برداریم.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։