فا

سیاست

سه شنبه, 21 بهمن 1399 13:41

صالحی:۲۰ فروردین ۱۴۰۰ بیش از ۵۰ دستاورد رونمایی می شود

علی اکبر صالحی از رونمایی از ۵۰ دستاورد اقتدار آفرین در روز ملی فناوری هسته‌ای ۱۴۰۰ خبر داد.

«آلیک» - رییس سازمان انرژی اتمی از رونمایی از ۵۰ دستاورد اقتدار آفرین در روز ملی فناوری هسته‌ای ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش ایرنا از دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی، علی اکبر صالحی در حاشیه افتتاح دومین نمایشگاه دائمی صنعت هسته‌ای کشور  گفت: در ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ مصادف با روز ملی فناوری هسته‌ای بیش از ۵۰ دستاورد اقتدارآفرین و ممیزی شده رونمایی می‌شود.

رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به گمنامی دانشمندان هسته‌ای کشور تاکید کرد: عزیزان و فرزندان این ملت بزرگوار در مجموعه سازمان انرژی اتمی نهایت تلاششان را در پیشبرد و توسعه همه جانبه صنعت هسته‌ای به‌کار گرفته‌اند و شما آثار آن را در اقدامات سازمان در تولید مجدد سوخت هسته‌ای ۲۰ درصد شاهد بودید.این اقدام بزرگ با آمادگی مدیران و متخصصان خدوم انرژی اتمی طی ۱۲ ساعت راه اندازی شد.

صالحی یادآور شد: هم اکنون در سازمان انرژی اتمی بین زمان ارائه ایده، طرح و محصول بر حسب هدفگذاری صورت گرفته فاصله چندانی نیست. به طوری که متخصصین صنعت هسته‌ای با سرعت، استانداردسازی و اجرا بر فعالیت‌ها اشراف دارند و در کمترین زمان نیازمندی‌هایشان را تامین می‌کنند.

 وی اضافه کرد: این امر حاکی از تسلط، مهارت و تلاش متخصصین صنعت هسته‌ای است که با تمام وجود و پویایی فعالیت‌های خودشان را دنبال می‌کنند.

معاون رییس جمهوری همچنین گفت: در راستای عمل به منویات و تاکیدات همیشگی مقام معظم رهبری و بر اساس آموزه‌های بلند قرآنی، دینی و ملی، درخصوص پیوند میان دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور با صنعت هسته‌ای، از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۹ سازمان انرژی اتمی ۳۱۳ قرارداد تحقیقاتی، اجرایی و عملیاتی را با بیش از ۶۰ دانشگاه و مرکز علمی کشور اجرایی کرده است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։