فا

سیاست

شنبه, 02 اسفند 1399 12:36

ملاقات سفیر کشورمان با رئیس مجلس ملی ارمنستان

عباس بدخشان ظهوری روز پنجشنبه با آرارات میرزویان دیدار و درباره مسائل مختلف روابط دوجانبه و تحولات منطقه به ویژه پس از جنگ اخیر گفتگو کرد.

«آلیک» - عباس بدخشان ظهوری سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، روز پنجشنبه (سی‌ام بهمن ماه) با آرارات میرزویان رئیس مجلس ملی ارمنستان دیدار و درباره مسائل مختلف روابط دوجانبه و تحولات منطقه به ویژه پس از جنگ اخیر گفتگو کرد.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان، رئیس مجلس ارمنستان ضمن خوشامدگویی به سفیر کشورمان و با تأکید بر این که ارمنستان، ایران را کشوری دوست و همکاری مطمئن می‌داند، به جنگ اخیر قره‌باغ اشاره کرد و گفت: پس از بیانیه سه‌جانبه آتش‌بس که در تاریخ ۹ نوامبر به امضا رسید، اجرای توافقات حاصله ضروری است. به عنوان یک اولویت، تبادل سریع اسرای جنگی و گروگان‌ها بر اساس اصل «همه در برابر همه» باید محقق گردد.

سفیر کشورمان با یادآوری این که طرف ایرانی از توافق حاصل شده برای آتش‌بس استقبال کرده، دیدگاه کشورمان در این خصوص را با اشاره به اظهارات دکتر ظریف وزیر خارجه ایران مبنی بر ضرورت حل و فصل مسائل انسانی ناشی از جنگ تبیین کرد.

در این دیدار، طرفین با ابراز رضایت از روابط دوستانه سیاسی دو کشور در سطح دوجانبه و در صحنه بین‌المللی، بر اهمیت نقش و جایگاه مجالس دو کشور در گسترش و تعمیق روابط در حوزه‌های گوناگون و بر پی‌گیری این موضوع از طریق افزایش مراودات نمایندگان و کمیسیون‌های مجالس دو کشور تأکید کردند.

توجه به نقش مجالس دو کشور در گسترش همکاری‌های اقتصادی به ویژه در چارچوب اتحادیه اقتصادی اوراسیا از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار درباره آن رایزنی شد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։