فا

سیاست

پنج شنبه, 07 اسفند 1399 18:41

روسیه: منتظر حل و فصل مسالمت آمیز مسائل در ایروان هستیم

سرگئی لاوروف در گفت و گوی تلفنی با آرا آیوازیان گفت: منتظر حل و فصل مسالمت آمیز اوضاع در ایروان هستیم.

«آلیک» - سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در گفت و گوی تلفنی با آرا آیوازیان همتای ارمنی خود گفت: منتظر حل و فصل مسالمت آمیز اوضاع در ایروان هستیم.

به گزارش ایرنا، لاوروف امروز عصر امروز پنجشنبه در گفت و گو با همتای ارمنی خود که در وب سایت وزارت امور خارجه روسیه منتشر شده است خواستار حل و فصل مسالمت آمیز اوضاع در ایروان شد.

این گزارش می گوید که دیپلمات ارمنی آخرین تحولات کشور خود را به وزیر روسیه اطلاع داده است.

وزارت امور خارجه توضیح داد: "از طرف روسیه تأکید شد که ما شرایط را به عنوان یک امر داخلی ارمنستان در نظر می گیریم، و ما روی حل و فصل آن به روشی صلح آمیز حساب می کنیم". 

پیش از این نیز دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرده بود که  با نگرانی در حال مشاهده وضعیت اوضاع در ارمنستان است، اما آن را منحصراً یک امر داخلی کشور می داند.

پسکوف در پاسخ به سوالی درباره نگرش کرملین به آنچه در ایروان اتفاق می افتد، گفت: "ما با نگرانی روند اوضاع در ارمنستان را مشاهده می کنیم. " و ما این را یک امر منحصرا مربوط به امور داخلی ارمنستان، متحد بسیار مهم و نزدیک خود در قفقاز می دانیم.

دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد: هنوز هیچ ارتباطی بین مسکو و ایروان در مورد وضعیت ارمنستان وجود نداشته است، اما در صورت لزوم می توان آنها را به سرعت سازماندهی کرد.

این واقعیت که اوضاع در ارمنستان یک امر داخلی این کشور است نیز توسط وزارت خارجه روسیه گفته شد.

وزارت امور خارجه روسیه گفت: "این یک امر داخلی ارمنستان است".

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։