فا

سیاست

جمعه, 08 اسفند 1399 11:28

روسیه ادعای ارمنستان درباره موشک های اسکندر را تکذیب کرد

ایگور کوناشنکوف اظهارات پاشینیان در مورد عمل نکردن موشک‌های بالستیک روسیه در جنگ دوم قره باغ کوهستانی را تکذیب کرد.

«آلیک» - سخنگوی وزارت دفاع روسیه اظهارات نخست وزیر ارمنستان در مورد عمل نکردن موشک‌های بالستیک روسیه در جنگ دوم قره باغ کوهستانی را تکذیب کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه اظهارات مقامات ارمنستان در خصوص عمل نکردن اکثر موشک‌های بالستیک ساخت روسیه در جنگ دوم قره باغ کوهستانی را تکذیب کرد.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز گذشته طی نشست خبری گفت که ارمنستان طی درگیری اخیر بین این کشور و جمهوری آذربایجان در قره باغ کوهستانی از موشک‌های اسکندر جدید استفاده نکرده و همه موشک‌های استفاده شده از سوی ایروان در این درگیری متعلق به ذخایر مهمات نیروهای مسلح ارمنستان بوده است.

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان روز چهارشنبه گفته بود که موشک‌های بالستیک اسکندری که نیروهای مسلح این کشور قره باغ کوهستانی استفاده شده، منفجر نشده‌اند ویا تنها ده درصد از آن‌ها منفجر شده‌اند.

خبرگزاری اسپوتینک روسیه به نقل از وزارت دفاع روسیه گزارش داد: «براساس اطلاعات دقیق و موثقی که داریم و سیستم کنترل دقیق آن را تأیید کرده، هیچ یک از  سیستم‌های موشکی از این نوع در قره باغ کوهستانی استفاده نشده و همه این تسلیحات و مهمات از قبل در انبارهای نیروهای مسلح جمهوری ارمنستان وجود داشته است».

وزارت دفاع روسیه احتمال داد که اظهارات پاشینیان درباره موشک‌های اسکندر این کشور بر اساس اطلاعات گمراه کننده بوده باشد.

اظهارات نخست وزیر ارمنستان درباره عمل نکردن موشک های روسیه در جنگ قره باغ کوهستانی علیه مناطق جمهوری آذربایجان در واکنش به اظهارات سرکیسیان، نخست وزیر سابق ارمنستان بود که گفته بود چرا در ابتدای جنگ مذکور از موشک‌های بالستیک اسکندر استفاده نشده بود.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։