فا

سیاست

چهارشنبه, 13 اسفند 1399 10:04

گفت و گوی تلفنی دبیرکل سازمان ملل با وزیر خارجه قطر درباره برجام

آنتونی گوترش شب گذشته با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی درباره برجام تلفنی گفت‌و گو کرد.

«آلیک» - دبیرکل سازمان ملل متحد شب گذشته با وزیر خارجه قطر درباره برجام تلفنی گفت‌و گو کرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، آنتونی گوترش با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر تلفنی درباره مسائل مختلف از جمله توافق هسته ای میان ایران و قدرت های جهانی و نقش دوحه در این زمینه گفت وگو کرد.

خبرگزاری قطر جزئیات بیشتری از این گفت وگو را منتشر نکرده است.

پیش از این نیز آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی درباره تحولات لیبی، یمن، ایران و عراق و همچنین انتخابات فلسطین گفت وگوی تلفنی کرده بود.

خبرگزاری رسمی قطر ۲۳ بهمن ماه نیز گزارش داده بود که بن عبدالرحمن در دو گفت‌وگوی جداگانه با رابرت مالی نماینده آمریکا در امور ایران و سالیوان بر لزوم کاهش تنش در ارتباط با توافق هسته‌ای با ایران تأکید کرده بود.

وزیر امورخارجه قطر همچنین گفته بود که روابط این کشور با ایران و آمریکا استراتژیک است و دوحه با هر دو طرف ارتباط مستمر دارد.

وی ۲۲ بهمن ماه نیز در کنفرانس خبری با همتای اسپانیایی خود گفته بود که ایران کشور همسایه [ما] است و آنچه در منطقه رخ می‌دهد، مستقیما بر ما تأثیر می‌گذارد.

مطلق القحطانی نماینده ویژه وزیر امور خارجه قطر نیز اخیرا خبر داده که دوحه آماده است بین ایران و عربستان سعودی وساطت کند.

رسانه‌های قطر درباره این مکالمه تلفنی بین وزیران خارجه این کشور و آمریکا جزئیاتی منتشر نکرده‌اند. اخیراً وزیر خارجه قطر با جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا درباره مسائل منطقه‌ای به ویژه ایران و افغانستان نیز گفت‌وگویی داشته است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։