فا

سیاست

شنبه, 16 اسفند 1399 09:23

غریب آبادی در نشست شورای حکام یاد شهید فخری زاده را زنده کرد

غریب آبادی با ایراد سخنانی در نشست شورای حکام، یاد شهید محسن فخری زاده دانشمند ممتاز هسته ای ایران را زنده و تصریح کرد که عوامل این اقدام جنایتکارانه باید پاسخگو باشند.

«آلیک» - سفیر ایران در وین با ایراد سخنانی در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، یاد شهید محسن فخری زاده دانشمند ممتاز هسته ای ایران را زنده و تصریح کرد که عوامل این اقدام جنایتکارانه باید پاسخگو باشند.

به گزارش ایرنا، کاظم غریب آبادی نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین‌المللی مستقر در وین بیان داشت: در حالی که جمهوری اسلامی ایران قویا متعهد به تعقیب یک برنامه صلح آمیز هسته ای می باشد، یک دانشمند هسته ای دیگر ایران نیز ترور شد.

وی افزود: شواهد واضح، حاکی از این است که رژیم صهیونیستی اسرائیل در پشت ترور جنایتکارانه دکتر محسن فخری زاده قرار دارد و می بایست به خاطر چنین جنایت غیرانسانی، پاسخگو شود.

سفیر کشورمان عنوان کرد: با در نظر گرفتن پیامدهای ناگوار چنین اقدام وحشتناک و پیامدهای تحریک برانگیز و خطرناک آن بر صلح و امنیت بین المللی و اینکه تروریسم به عنوان یک چالش جدی برای جامعه جهانی نیاز به واکنش جمعی دارد، ما کشورهای عضو و آژانس را فرا می خوانیم تا به تعهدات خود ذیل حقوق بین الملل در مبارزه با تروریسم عمل نموده و  چنین اقدامی غیرانسانی را به شدیدترین حالت محکوم کنند.

وی یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران چنین اعمال جنایتکارانه ای را بی پاسخ نمی گذارد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։