فا

سیاست

شنبه, 23 اسفند 1399 08:44

پوتین با علی اف و پاشینیان درباره مسائل قره باغ گفت و گو کرد

ولادیمیر پوتین در گفت و گوهای تلفنی با الهام علی اف و نیکول پاشینیان، با آنها درباره مسائل قره باغ مذاکره و تبادل نظر کرد.

«آلیک» - ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در گفت و گوهای تلفنی با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان و نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، با آنها درباره مسائل قره باغ مذاکره و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد: ولادیمیر پوتین روز ۱۱ ماه مارس (روز پنجشنبه) با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان و روز ۱۲ ماه مارس با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان گفت و گوهای تلفنی کرد.

در این گفت و گوها، جنبه های عملی اجرای توافق های در مورد قره باغ که در بیانیه های سه جانبه سران روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایحان مورخه ۹ ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ و ۱۱ ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ بررسی شد.

در این بیانیه آمده است: در این گفت و گوهای تلفنی با خرسندی یادآورشد که آتش بس در قره باغ رعایت می شود و وضعیت منطقه باثبات و آرام است. علی یف و پاشینیان عملکرد گروه صلحبانان روس در خطوط حائل در قره باغ و کریدور لاچین را عالی ارزیابی کردند.

در این گفت و گوها، مسائل مربوط به رفع انسداد خطوط ارتباطی حمل و نقل و اقتصادی در منطقه قفقاز جنوبی بررسی شد و در این رابطه فعالیت گروه کاری سه کشور تحت ریاست معاونین نخست وزیرها مثبت ارزیابی شد.

پوتین همچنین درباره همکاری های دوجانبه با سران ارمنستان و جمهوری اذربایجان تبادل نظر کرد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։