فا

سیاست

دوشنبه, 09 فروردين 1400 12:51

سفیر ایران در روسیه: دولت آمریکا اگر به حرف های خود پایبند باشد، کافی است

جلالی با اشاره به بدعهدی های آمریکا در برجام گفت: اگر این تیمی که در آمریکا در راس قدرت هستند، فقط به حرفهای خود پایبند باشند، که چه گفتند، کافی است.

«آلیک» - سفیر ایران در روسیه با اشاره به بدعهدی های آمریکا در برجام گفت: اگر این تیمی که در آمریکا در راس قدرت هستند، فقط به حرفهای خود پایبند باشند، که چه گفتند، کافی است.

به گزارش ایرنا، کاظم جلالی در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه افزود: من یک مورد به شما بگویم؛ حدود دو سال پیش آقای رابرت مالی مصاحبه ای را با بی بی سی انجام می دهد. در آن زمان رابرت مالی مسئولیتی در دولت آمریکا نداشت و شاید هم تصور نمی کرد که برگردد، چون اوج قدرت دونالد ترامپ بود و همه گمان می کردند که او در دور بعد هم رئیس جمهوری می شود.

به گفته جلالی، در این مصاحبه از رابرت مالی سوال شد که شما اگر دولت را بدست بگیرید، در ارتباط بازگشت به برجام چگونه عمل خواهید کرد و چه برخوردی با ایران خواهید داشت که او می گوید «ما باید از ایران عذرخواهی بکنیم، چرا ما از برجام خارج شدیم. این یک تعهد بین المللی بود. مگر دیگر آبرویی برای ما گذاشتند. ما چاره ای نداریم جزء اینکه به برجام برگردیم و تعهدات خودمان را انجام بدهیم».

جلالی در ادامه گفت: اما امروز همین آقای رابرت مالی که مصاحبه او موجود است، امروز مسؤول پرونده ایران است و بسیاری از مقامات کنونی دولت آمریکا که در دوره آقای ترامپ منتقد بودند و می گفتند که ما باید به برجام بازگردیم و تعهدات خود عمل کنیم. خودشون بعضا عبارت هایی را بکار می بردن که این رفتار ما در قبال ایران شرم آور است. اگر فقط به حرف های خود پایبند باشند و عمل کنند، کافی است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։