فا

سیاست

سه شنبه, 10 فروردين 1400 11:25

اگنس کالامار دبیرکل عفو بین الملل شد

سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل درخصوص قتل‌های فراقانونی را به عنوان دبیرکل جدید این سازمان تعیین کرده است.

«آلیک» - منابع خبری از تعیین گزارشگر ویژه سازمان ملل درخصوص قتل‌های فراقانونی به عنوان دبیرکل سازمان عفو بین‌الملل خبر دادند.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل درخصوص قتل‌های فراقانونی را به عنوان دبیرکل جدید این سازمان تعیین کرده است.

طبق این گزارش، شورای بین‌المللی سازمان عفو بین‌الملل، کالامار را برای چهار سال به عنوان دبیرکل این سازمان تعیین کرده است و وی همچنین ریاست اجرایی دبیرخانه بین‌المللی این سازمان را بر عهده خواهد گرفت و سخنگوی اصلی عفو بین‌الملل خواهد بود؛ سازمانی که در بیش از ۷۰ کشور دفتر دارد.

عفو بین‌الملل درباره پست سابق کالامارد به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل درخصوص قتل‌های فراقانونی نیز تأکید کرد که وی تحقیقات خوبی را در این زمینه ازجمله قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی انجام داده است.

در همین راستا، سارا بیامیش، رئیس شورای بین‌المللی عفو بین‌الملل از آمادگی کالامارد برای پذیرش این چالش بزرگ استقبال کرده و گفته است، وی زنی است که شجاعانه می‌تواند این سازمان را در دوره بعدی هدایت کند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։