فا

سیاست

شنبه, 14 فروردين 1400 17:43

نشست کمیسیون مشترک برجام، محور تماس تلفنی لودریان با ظریف

ظریف و لودریان امروز پیرامون ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است روز سه‌شنبه در وین و بطور حضوری برگزار شود، تلفنی گفت‌وگو کردند.

«آلیک» - وزرای امور خارجه ایران و فرانسه امروز شنبه پیرامون ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است روز سه‌شنبه در وین و بطور حضوری برگزار شود، تلفنی گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایرناِ از تارنمای وزارت امور خارجه فرانسه،‌ ژان ایو لودریان امروز شنبه در تماس تلفنی محمدجواد ظریف، بر از سرگیری مذاکرات برجام و نقش تروییکای اروپایی در حفظ برجام تاکید کرد.

وی بدون اشاره به اقدامات غیرسازنده آمریکا  و بدعهدی های تروئیکای اروپای در قبال برجام، تهران را به اتخاذ اقدامات سازنده در راستای اجرای تعهدات برجامی ترغیب کرد و افزود که مذاکرات باید به نحوی پیش رود که زمینه بازگشت کامل به تعهدات توافق برجام را فراهم نماید.

لودریان با بیان اینکه این هدف همه طرف های برجام از جمله آمریکا است، مدعی شد که فرانسه در فرآیند مذاکرات عملگرا و مطالبه گر خواهد بود.

وی با بیان این که تمام طرف‌ها تمایل دارند تا این مذاکرات با حسن نیت سریعا به توافق منجر شود، بدون اشاره به عمل نکردن اروپایی ها به تعهدات برجامی خود، افزود: از ایران خواستم تا از انحراف بیشتر از تعهداتش ذیل برجام که پویایی مذاکرات را تحت شعاع قرار می‌دهد پرهیز کند. 

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։