فا

سیاست

سه شنبه, 31 فروردين 1400 13:45

ابراز امیدواری روسیه درباره فعال شدن برجام در ماه آینده

میحائیل اولیانوف ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوها پیرامون فعال شدن توافق هسته‌ای ایران در عرض یک ماه آینده به نتیجه برسد.

«آلیک» - رئیس هیات روسیه در مذاکرات برجام ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوها پیرامون فعال شدن توافق هسته‌ای ایران در عرض یک ماه آینده به نتیجه برسد.

به گزارش ایرنا، میحائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در گفت‌وگو با نشریه هندی گاردین گفت که این روند آسان نخواهد بود اما می‌توان به موفقیت آن در یک ماه امیدوار بود.

مقام روس با اشاره به وعده دولت جو بایدن برای بازگشت به برجام هشدار داد که اگر کاخ سفید تعلل و از وعده‌های داده شده عقب نشینی کند، با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در ایران، ممکن است در ادامه  کار مذاکرات دشوار شود.

اولیانوف در پاسخ به سووالی درباره تدابیر جبرانی ایران تحت برجام هم گفت: ما از این مساله خرسند نیستیم اما درک می‌کنیم که انحراف ایران از تعهداتش ناشی از سیاست فشار حداکثری آمریکاست.

وی افزود: در این مقطع که مذاکرات درباره احیای توافق هسته‌ای جریان دارد از تمام طرف‌ها از جمله ایران، تروئیکای اروپا و همچنین آمریکا می‌خواهیم تا از گام‌هایی که می‌تواند روند مذاکرات را دشوار کند پرهیز کنند. تمام مشکلات جاری پس از توافق درباره نحوه احیای برجام قابل حل است و باید روی این هدف متمرکز شویم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։