فا

سیاست

چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1400 11:45

نماینده چین: لغو کامل تحریم ها رمز موفقیت مذاکرات برجام است

وانگ چون گفت: لغو تمام تحریم ها از جمله تحریم های مربوط به اشخاص ثالث، رمز موفقیت مذاکرات فعلی برای احیای توافق هسته ای ایران است.

«آلیک» - سفیر و نماینده دائم چین در سازمان ملل و دیگر سازمان های بین المللی گفت:  لغو تمام تحریم ها از جمله تحریم های مربوط به اشخاص ثالث، رمز موفقیت مذاکرات فعلی برای احیای توافق هسته ای ایران است.

به گزارش ایرنا، شینهوا امروز چهارشنبه گزارش کرد که وانگ چون این اظهارات را پس از شرکت در آخرین جلسه کمیسیون مشترک برجام بیان کرده است، این جلسه روز گذشته به ریاست انریکه مورا، معاون دبیرکل و مدیر سیاسی سرویس اقدام خارجی اروپا و با حضور نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلستان و ایران برگزار شد.

سفیر و نماینده دائم چین در سازمان ملل و دیگر سازمان های بین المللی گفت که مذاکرات در روزهای اخیر "سودمند" بوده است و مذاکرات فعلی وارد مرحله جدیدی شده است.

وی تصریح کرد: چین از مذاکرات فشرده کمیسیون مشترک برجام از طریق دو کارگروه رفع تحریم‌ها و امور هسته‌ای برای بازگشت آمریکا به برجام و اجرای موثر و کامل آن استقبال می کند.

وانگ گفت که اکنون همه طرف ها درک دقیق تری از چارچوب و عناصر اصلی تنظیم فوق الذکر دارند .این تلاش ها پایه محکمی برای مرحله بعدی مذاکرات کمیسیون مشترک ایجاد کرده است.

او اظهار کرد چین قاطعانه از سرگیری اجرای برجام توسط آمریکا و ایران در اسرع وقت حمایت می کند و آماده است با هدف دستیابی به نتایج مثبت در کنار سایر اعضا در جهت پیشبرد مذاکرات کار کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։