فا

سیاست

سه شنبه, 07 ارديبهشت 1400 08:55

اتحادیه اروپا: مذاکرات برجام فردا از سر گرفته می شود

اتحادیه اروپا روز گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: نشست آتی کمیسیون مشترک برجام امروز به صورت حضوری در وین از سر گرفته می شود و ادامه می‌یابد.

«آلیک» - اتحادیه اروپا روز گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: نشست آتی کمیسیون مشترک برجام امروز (سه‌شنبه) به صورت حضوری در وین از سر گرفته می شود و ادامه می‌یابد.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد، آمده است: این نشست در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت‌ های امور خارجه‌ ایران و گروه چهار به علاوه یک، ساعت ۱۰ به وقت اروپای مرکزی برگزار خواهد شد.

ریاست این نشست بر عهده انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.

بر اساس بیانیه اتحادیه اروپا شرکت کنندگان قرار است به رایزنی‌ها پیرامون بازگشت محتمل آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق ادامه دهند.

ریاست هیأت ایرانی را در این جلسه سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران بر عهده خواهد داشت. این هیات روز گذشته عازم وین شده است.

در آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام که ۳۱ فروردین ماه در وین پایان یافت، کشورهای مشارکت‌کننده در برجام توافق کردند علاوه بر دو گروه کارشناسی فعلی (در حوزه لغو تحریم‌ها و هسته‌ای)، این هفته یک گروه کارشناسی سوم نیز برای گفت‌وگو در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم‌ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام ایجاد شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։