فا

سیاست

شنبه, 18 ارديبهشت 1400 08:26

بایدن: ایران در مذاکرات جدی است

جو بایدن گفت: ایران در مذاکرات وین جدی است.

«آلیک» - رئیس جمهوری آمریکا گفت: ایران در مذاکرات وین (که برای بازگشت واشنگتن به برجام برگزار می‌شود)، جدی است.

به گزارش ایرنا، جو بایدن روز گذشته در پاسخ به سوالی که آیا معتقدید که ایران در مذاکرات وین جدی است، اظهار کرد: بله.

وی افزود: اما اینکه چقدر جدی هستند و برای انجام چه کاری آماده هستند، داستان متفاوتی است.

رئیس جمهوری آمریکا یادآور شد: ما همچنان در حال گفت‌وگو هستیم.

بایدن در شرایطی از جدی بودن ایران در مذاکرات سخن می‌گوید که جمهوری اسلامی ایران پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام که در هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۷ با اعلام رسمی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده انجام شد، همچنان عضو برجام است.

رئیس جمهوری آمریکا فراموش کرده است که با وجود ۱۵ گزارش رسمی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر تایید پایبندی ایران به تعهدات برجامی، واشنگتن شدیدترین تروریسم اقتصادی را علیه مردم ایران به کار گرفت و حتی در بحبوحه همه‌گیری کرونا هم از آن دست برنداشت.

دولت بایدن هم با وجود وعده‌های متعدد انتخاباتی و همچنین انتقادهای فراوان به سیاست فشار حداکثری ترامپ که آن را شکست خورده هم می‌دانند، همچنان در نقض برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت حرکت می‌کند و حاضر نشده است تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه ضد مردم ایران را بردارد.

حال باید دید در این دور از مذاکرات، آمریکای بایدن چقدر جدی است و آیا می‌تواند شرایط را به سال ۲۰۱۷ بازگرداند یا خیر چرا که جمهوری اسلامی ایران از ابتدای برداشتن گام‌های جبرانی خود، اعلام کرده است تمام این اقدامات بازگشت پذیرند و جدیت خود را در این باره نشان داده است.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به سوالی درباره دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هم گفت: ما باید قادر به انجام این کار باشیم اما هنوز زمان و مکان مشخصی برای این کار نداریم که باید روی آن کار شود.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։