فا

سیاست

چهارشنبه, 13 بهمن 1395 14:59

دبیرکل سازمان ملل: اقدام ترامپ در جلوگیری از ورود اتباع خارجی به آمریکا نسنجیده است

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا جمعه گذشته با امضای دستوری اجرایی از ورود اتباع هفت کشور از جمله ایران به خاک آمریکا جلوگیری کرد.

«آلیک» -  دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه سه شنبه با انتقاد شدید از فرمان اجرایی دونالد ترامپ درخصوص منع ورود اتباع هفت کشور به خاک آمریکا، چنین اقدام های نسنجیده ای را بی فایده و بی اثر عنوان کرد.

به گزارش رسانه های عربی، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، فرمان اجرای دونالد ترامپ را اقدامی کور دانست و بدون اشاره به نام آمریکا گفت: کشورهایی که تلاش می کنند تا مرزهای خود را کنترل کنند، نمی توانند تدابیری را اتخاذ کنند که بر مبنای تبعیض دینی و نژادی است.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه نیز در مراسم افتتاحیه نشست سران اتحادیه آفریقا در اتیوپی، با اشاره به فرمان اجرایی دونالد ترامپ درباره منع ورود موقت شهروندان هفت کشور، از بسته شدن مرزهای 'توسعه یافته ترین کشورهای جهان' به روی پناهجویان به شدت انتقاد کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا جمعه گذشته با امضای دستوری اجرایی از ورود اتباع هفت کشور از جمله ایران به خاک آمریکا جلوگیری کرد. 

این دستور اجرایی دونالد ترامپ با انتقاد شدید کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی و سازمان ملل متحد و سازمان های حقوق بشری روبرو شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։