فا

سیاست

پنج شنبه, 03 آذر 1401 15:48

پارلمان لبنان برای هفتمین بار در انتخاب رئیس جمهور ناکام ماند

پارلمان لبنان امروز برای هفتمین بار در انتخاب رئیس جمهوری این کشور ناکام ماند تا شرایط سیاسی با توجه به پایان دوره ریاست جمهوری میشل عون پیچیده‌تر شود.

«آلیک» - پارلمان لبنان امروز پنجشنبه برای هفتمین بار در انتخاب رئیس جمهوری این کشور ناکام ماند تا شرایط سیاسی با توجه به پایان دوره ریاست جمهوری میشل عون پیچیده‌تر شود.

به گزارش ایرنا از رسانه های لبنان، جلسه پارلمان لبنان امروز با حضور ۱۱۰ نماینده برگزار شد و جلسه رای گیری برای انتخاب رئیس جمهوری جدید این کشور به نتیجه نرسید.

در این رای گیری، ۵۰ برگه سفید به صندوق افتاد و ۴۲ رای برای میشال معوض و ۸ رای به نام لبنان الجدید و ۶ رای برای عصام خلیفه، ۲ رای برای زیاد بارود، یک رای برای بدری ظاهر به صندوق انداخته شد و یک رای نیز باطله اعلام شد.

انتخاب رئیس جمهوری لبنان نیاز به رای دو سوم نمایندگان پارلمان دارد.

درپی ناکامی در انتخاب رئیس جمهوری، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد که جلسه بعدی برای انتخاب رئیس جمهوری در پنجشنبه آینده برگزار خواهد شد.

رئیس پارلمان لبنان پیشتر اعلام کرده بود که این کشور چند هفته بیشتر نمی‌تواند وضعیت کنونی را تحمل کند و اصلی‌ترین اولویت در کشور انتخاب رئیس جمهوری است.

دوران ریاست جمهوری ۶ ساله میشل عون بر لبنان روز دوشنبه (۹ آبان ماه) به پایان رسید. پارلمان لبنان با وجود برگزاری هفت جلسه با احتساب جلسه امروز در انتخاب رئیس جمهوری جدید ناکام مانده است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։