فا

سیاست

سه شنبه, 04 بهمن 1401 13:02

ناتو و ارمنستان خواستار پایان محاصره قره باغ و بازگشایی گذرگاه لاچین شدند

وزارت امور خارجه ارمنستان با اعلام خبر دیدار رئیس این وزارتخانه با دبیرکل ناتو عنوان کرد که در این نشست پیامدهای تداوم انسداد گذرگاه لاچین برای دبیرکل ناتو تشریح شد.

«آلیک» - وزارت امور خارجه ارمنستان با اعلام خبر دیدار رئیس این وزارتخانه با دبیرکل ناتو عنوان کرد که در این نشست پیامدهای تداوم انسداد گذرگاه لاچین برای دبیرکل ناتو تشریح شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از آرمن پرس، وزارت امور خارجه ارمنستان اعلام کرد که آرارات میرزویان وزیر امور خارجه این کشور روز گذشته با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو دیدار کرد. در این دیدار دو طرف در مورد مسائل امنیتی منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ارمنستان در نشست با دبیرکل ناتو با اشاره به بحران انسانی حاضر در منطقه قره باغ به دلیل انسداد گذرگاه لاچین توسط جمهوری آذربایجان، پیامدهای سیاست مداوم پاکسازی قومی قره‌باغ توسط باکو را برای این مقام اروپایی تشریح کرد.

دو طرف سپس بر اهمیت اقدامات شفاف جامعه بین‌المللی برای پایان دادن به محاصره غیرانسانی قره‌باغ و بازگرداندن جمهوری آذربایجان به میز مذاکره تاکید کردند.

میرزویان همچنین به تحولات جاری در روند عادی سازی روابط ایروان- آنکارا پرداخت.

در این دیدار طرف‌ها ضمن ابراز خشنودی از سطح گفت‌وگوهای سیاسی ارمنستان و ناتو، به برنامه همکاری های جاری و چشم انداز آتی آن اشاره کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։