فا

سیاست

پنج شنبه, 19 مرداد 1396 09:45

نگرانی دبیر کل سازمان ملل از جنگ لفظی میان واشنگتن و پیونگ یانگ

استفان دوژاریچ سخنگوی دبیر کل سازمان ملل گفت که آنتونیو گوترش دبیر کل این سازمان از افزایش لفاظی های خصومت آمیز درخصوص کره به شدت نگران است.

«آلیک» - آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل از افزایش لفاظی های خصومت آمیز میان آمریکا و کره شمالی ابراز نگرانی شدید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، استفان دوژاریچ سخنگوی دبیر کل سازمان ملل گفت که دبیر کل از افزایش لفاظی های خصومت آمیز درخصوص کره به شدت نگران است.

وی تصریح کرد: دبیر کل سازمان ملل به شدت نگران وضعیت جاری بوده و افزایش لفاظی های خصومت آمیز وی را آشفته کرده است.

به گزارش ایرنا، این نگرانی در حالی مطرح می شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب به کره شمالی هشدار داد که اگر تهدیدهای خود را متوقف نکند با 'آتش و خشمی' رو به رو می شود که جهان تاکنون مانند آن را ندیده است.

ترامپ روز گذشته نیز گفت که زرادخانه هسته ای آمریکا قوی تر از هر زمان دیگری است و کره شمالی نیز بار دیگر واشنگتن را به حمله موشکی به تاسیسات نظامی در گوام تهدید کرد.

جیم متیس وزیر دفاع آمریکا نیز همصدا با ترامپ کره شمالی را تهدید به نابودی و توصیه کرد که پیونگ یانگ قبل از هر گونه اقدامی که به پایان گرفتن این رژیم و نابودی مردم آن بیانجامد، درباره آن بیاندیشد.

از سوی دیگر، برخی سیاستمداران آمریکایی از تهدیدهای تازه ترامپ انتقاد کرده اند. سناتور جان مک کین رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا گفت: این لفاظی ها بی اساس بوده و کمکی به کاهش تنش های میان دو کشور نمی کند.

کره شمالی روز شنبه هفته پیش یک فروند موشک قاره پیما که توانایی حمل کلاهک هسته ای داشت شلیک کرد که در آبهای منطقه ویژه اقتصادی ژاپن فرود آمد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز شنبه این هفته به اتفاق آرا قطعنامه جدیدی برای افزایش تحریم ها علیه کره شمالی تصویب کرد.

طبق این قطعنامه، صادرات غذاهای دریایی و مواد معدنی از کره شمالی که ارزش آن بیش از یک میلیارد دلار باشد، ممنوع شده است.

افزون بر این، هرگونه سرمایه گذاری مشترک با کره شمالی و افزایش سرمایه در پروژه های سرمایه گذاری فعلی ممنوع شده است.

کره شمالی به تازگی دو آزمایش موشک های بالستیک انجام داده که در پی آن گمانه ها در توانایی این کشور در هدف قرار دادن خاک آمریکا افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։