فا

سیاست

یکشنبه, 22 مرداد 1396 11:08

تصویب جزئیات طرح مقابله با آمریکا با ۲۲۸ رای لاریجانی: مصوبه مجلس برای مقابله با آمریکا گام اول است

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در صورت اقدام برخلاف برجام از سوی آمریکا، ایران اقدام متقابل انجام می‌دهد، گفت: آمریکایی ها بدانند قانون مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه گام اولی بود که مجلس برداشت.

«آلیک»- رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در صورت اقدام برخلاف برجام از سوی آمریکا، ایران اقدام متقابل انجام می‌دهد، گفت: آمریکایی ها بدانند قانون مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه گام اولی بود که مجلس برداشت.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی بعد از تصویب جزئیات طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه در جلسه علنی امروز مجلس گفت: آمریکایی ها بدانند این گام اولی بود که مجلس برداشت. ضمن آنکه با احتیاط در برخی از امور گام برداشته شده است.

وی افزود: ۱۶ مورد اقدامات دیگر در شورای هسته‌ای تصویب شد که به اجرا در خواهد آمد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده ۱۰ طرح مقابله با آمریکا گفت: اگر آمریکایی ها تحریم‌هایی مخالف برجام اعمال کنند دولت در این قانون و طبق ماده ۱۰ آن موظف به اقدام متقابل در زمینه هسته ای و سایر امور شده است لذا وزارتخانه های خارجه و اطلاعات باید مستمرا وضعیت را پیگیری کرده و گزارش را به مجلس ارائه دهند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه مجلس رفتار آمریکا را رصد می کند، گفت که این قانون بسیار مهم است دولت باید براساس آن اقدامات متقابل و متناسب با اقدامات آمریکا انجام دهد.

کلیات طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه در ۹ بخش و با ۲۷ ماده با ۲۴۰ رای موافق، ۱ رای ممتنع و بدون مخالف از مجموع ۲۴۷ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید. جزئیات این طرح نیز با موافقت ۲۲۸ نماینده و مخالفت ۱ نماینده و رای ممتنع ۲ نماینده از مجموع ۲۴۲ نماینده حاضر در مجلس مصوب شد.

بعد از تصویب کلیات و جزئیات این طرح نمایندگان فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند.

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։