فا

سیاست

چهارشنبه, 15 شهریور 1396 10:25

دبیرکل سازمان ملل: خشونت در میانمار امنیت منطقه را تهدید می کند

دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به ادامه حملات اخیر علیه مسلمانان روهینگیا هشدار داد و اعلام کرد که خشونت در میانمار امنیت منطقه را برهم می زند.

«آلیک» - دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به ادامه حملات اخیر علیه مسلمانان روهینگیا هشدار داد و اعلام کرد که خشونت در میانمار امنیت منطقه را برهم می زند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونیو گوترش خواستار توقف خشونت ها در ایالت راخین میانمار شد.

وی روز گذشته به خبرنگاران گفت که در نامه ای به شورای امنیت نگرانی خود را در این باره اعلام و پیشنهادش را برای پایان دادن به خشونت در میانمار مطرح کرده است.

روهینگیایی ها اقلیتی مسلمان در کشور عمدتا بودایی میانمار هستند که میانمار آنها را بنگلادشی و دولت بنگلادش آنها را میانماری می دانند.

کشتار مسلمانان روهینگیایی در میانمار در روزهای اخیر شدت گرفته و این دومین بار در سالجاری میلادی است که خشونت ها علیه مسلمانان، موج عظیمی از آوارگان را به وجود می آورد.

براساس گزارش، کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در روزهای اخیر، دهها هزار نفر از مسلمانان اقلیت روهینگیایی برای فرار از خشونت ها، با قایق و پای پیاده از مرز میانمار عبور کرده و وارد بنگلادش شده اند.

دولت میانمار اعلام کرده که بیش از 2 هزار و 600 خانه در شمال غرب این کشور و در استان راخین در یک هفته تنش در این استان، در آتش سوخته است.

وضعیت جمعیت حدود یک میلیون و یکصد هزار نفری مسلمانان روهینگیایی و نحوه برخورد با آنها، بزرگ ترین چالش 'آنگ سان سوچی' رهبر ملی میانمار است که برخی ها از او به دلیل سکوت برابر نارضایتی‌ های این جامعه اقلیت انتقاد می‌کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։