فا

سیاست

دوشنبه, 27 شهریور 1396 09:16

دبیرکل سازمان ملل: برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق مبارزه با داعش را منحرف می کند

دبیر کل سازمان ملل در بیانیه ای، تصمیم یکجانبه برای برگزاری همه پرسی استقلال کردستان عراق را سبب انحراف از مبارزه با داعش و بازسازی مناطق جنگ زده دانست.

«آلیک» - دبیر کل سازمان ملل در بیانیه ای، تصمیم یکجانبه برای برگزاری همه پرسی استقلال کردستان عراق را سبب انحراف از مبارزه با داعش و بازسازی مناطق جنگ زده دانست.

به گزارش ایرنا، استفان دوژاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل در بیانیه ای گفت: دبیر کل معتقد است که تصمیم یکجانبه برای برگزاری همه پرسی در این زمان سبب انحراف از مبارزه با داعش می شود.

وی افزود: بازسازی مناطق بازپس گرفته شده از داعش که بسیار ضروری است و همچنین تامین بازگشت امن، داوطلبانه و با احترام بیش از 3 هزار پناهجو و آواره نیز منحرف می شود.

دوژاریک با یادآوری اینکه دبیر کل سازمان ملل حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و وحدت عراق را محترم می شمارد، تاکید کرد که وی خواهان حل مسائل میان حکومت مرکزی و اقلیم کردستان از طریق گفت و گوی ساختارمند و مصالحه سازنده است.

در این بیانیه آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل همچنین از سران عراق خواست در برخورد با این مساله صبر و خودداری داشته باشند.

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرده است که قصد دارد همه پرسی برای استقلال این منطقه خودمختار را در 3 مهر سال جاری برگزار کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։