فا

سیاست

پنج شنبه, 11 مرداد 1397 09:39

نماینده انگلیس در سازمان ملل: موضع لندن حفظ و بقای برجام است

نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد گفت: موضع دولت ما بقای در برجام است و آن را برای منطقه و عدم گسترش سلاح های هسته ای در جهان ارزشمند می داند و مایل هستیم که این توافق ادامه یابد.

«آلیک» - نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد گفت: موضع دولت ما بقای در برجام است و آن را برای منطقه و عدم گسترش سلاح های هسته ای در جهان ارزشمند می داند و مایل هستیم که این توافق ادامه یابد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کارن پیرس عصر روز گذشته در نشست خبری که به مناسبت آغاز ریاست دوره ای انگلیس بر شورای امنیت برگزار شد، این مطلب را در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که آیا وضع تحریم های جدید علیه ایران از سوی آمریکا، نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد است؟ مطرح کرد.

وی همچنین درباره اینکه آیا این مساله در شورای امنیت مطرح خواهد شد یا خیر، اظهار کرد: ما نیاز داریم که اعضای شورای امنیت در این باره تشکیل جلسه و گفت و گو پیشنهاد بدهند، ما درباره برجام نشستی را در زمان ریاست روسیه بر این شورا (دو ماه پیش) برگزار کردیم.

نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد در عین حال مدعی شد: حتی اگر ما با برخی از اقدامات ایران در منطقه که باعث نگرانی و بی ثباتی می شود، موافق نباشیم، به حمایت از توافق هسته ای ادامه می دهیم.

پیرس در پاسخ به این سوال که آیا وضع تحریم ها علیه ایران نقض قطعنامه 2231 است یا خیر؟ گفت: من در جایگاهی نیستم که به این مساله جواب دهم. ما از منظر ملی خود به این توافق پایبند هستیم. برجام چیزی است که می خواهیم باشد.

وی درباره مذاکرات ایران و آمریکا و احتمال اینکه به یک توافق جدید هسته ای دست یابند هم اظهار کرد: تا جایی که می دانم، رئیس جمهوری ترامپ پیشنهاد داده و رئیس جمهوری ایران آن را نپذیرفته است. این یک رابطه تاریخی بین ایران و آمریکا خواهد بود که ممکن است از سال 1357 تا کنون شکل بگیرد.

نماینده انگلیس با بیان اینکه ایرانی ها و آمریکایی ها می خواهند که با هم گفت و گو کنند، افزود: اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه از یک طرف و برجام از طرف دیگر، هر چیزی که منجر به یک گفت وگوی سازنده و سودمند باشد، بایستی انجام شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։