فا

سیاست

یکشنبه, 04 شهریور 1397 15:08

امیر سرتیپ حاتمی: امیدواریم بتوانیم مشارکت فعالی در بازسازی سوریه داشته باشیم

امیر سرتیپ حاتمی در بدو ورود به فرودگاه دمشق در جمع خبرنگاران هدف از این سفر را توسعه همکاری های دو جانبه در شرایط جدید و ورود سوریه به مرحله بازسازی اعلام کرد و اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم مشارکت فعالی در بازسازی سوریه داشته باشیم.

«آلیک» - وزیر دفاع و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران در صدر هیئت ارشد دفاعی نظامی وارد دمشق شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در بدو ورود به فرودگاه دمشق مورد استقبال جمعی از مسئولان ارشد دفاعی، فرماندهان نظامی ارتش و نیروهای مسلح سوریه و همچنین جواد ترک آبادی سفیر کشورمان در سوریه قرار گرفت.

امیر سرتیپ حاتمی در این سفر دو روزه که به دعوت سپهبد علی ایوب صورت گرفت، با مقامات ارشد سوری از جمله وزیر دفاع و جانشین فرمانده کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

حضور در مزار سرباز گمنام سوریه و ادای احترام نسبت به شهدای این کشور از دیگر برنامه های هیئت ارشد نظامی جمهوری اسلامی ایران در این سفر خواهد بود.

بررسی تحولات منطقه، مبارزه با تروریسم، تقویت محور مقاومت و نیز بررسی راهکارهای گسترش همکاری های دفاعی و نظامی تهران و دمشق از جمله مهمترین محورهای سفر "امیر حاتمی "اعلام شده است.

 

امیدواریم بتوانیم مشارکت فعالی در بازسازی سوریه داشته باشیم

امیر سرتیپ حاتمی در بدو ورود به فرودگاه دمشق در جمع خبرنگاران هدف از این سفر را توسعه همکاری های دو جانبه در شرایط جدید و ورود سوریه به مرحله بازسازی اعلام کرد و اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم مشارکت فعالی در بازسازی سوریه داشته باشیم.

وی با تبریک پیروزی های محور مقاومت بر تروریست ها، آن را نقطه عطف همکاری های منطقه دانست.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران دیدار با مقامات عالیرتبه سیاسی و نظامی و گفت وگو در خصوص موضوعات مود علاقه را از دیگر برنامه های سفر خود برشمرد.

وی در پاسخ به سئوالی درباره آینده حضور مستشاران جمهوری اسلامی ایران در سوریه خاطرنشان کرد: حضور مستشاران جمهوری اسلامی ایران در سوریه براساس اراده مسئولان دو کشور خواهد بود و هیچ طرف ثالثی درخصوص حضور مستشاران ایرانی در سوریه موثر نیست.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با اشاره به موافقتنامه ای که قرار است در جریان این سفر با همتای سوری امضا کند، گفت: این موافقتنامه زمینه های گسترده ای را فرا روی همکاری های دو جانبه قرار خواهد داد.

سرلشکر محمود شوا معاون وزیر دفاع سوریه نیز سفر امیر سرتیپ حاتمی به سوریه را در ادامه دیدارها و رایزنی های مستمر مقامات دو کشور و نیز همکاری و هماهنگی های دو جانبه اعلام کرد و گفت: دمشق خواهان گسترش روابط و همکاری ها با تهران به ویژه در زمینه های دفاعی و نظامی است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։