فا

سیاست

سه شنبه, 13 شهریور 1397 11:37

رئیس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران: ادعای آمریکا درباره حقوق اقلیت های دینی در ایران مغرضانه است

اسقف و رییس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران،‌ در واکنش به اظهارات برخی مقامات آمریکا اعلام کرد که ارامنه از آزادی کامل برای انجام مناسک و مراسم دینی و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در جمهوری اسلامی برخوردارند و ما نگران تحریم ها علیه ملت ایران هستیم.

«آلیک» - اسقف و رییس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران،‌ در واکنش به اظهارات برخی مقامات آمریکا اعلام کرد که ارامنه از آزادی کامل برای انجام مناسک و مراسم دینی و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در جمهوری اسلامی برخوردارند و ما نگران تحریم ها علیه ملت ایران هستیم.

به گزارش ایرنا از شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران، در بخشی از بیانیه اسقف سرکیس داویدیان که روز گذشته منتشر شده، آمده است: ارامنه کاتولیک همسو با جامعه جهانی نگرانی خود را از اجرای تحریم های جدید که سایه خود را بر تمام آحاد ملت از جمله اقلیت های دینی خواهد انداخت، ابراز می دارد. زیرا آحاد جامعه ارامنه کاتولیک ایران با اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا در قبال کشور، مانند دیگر هم وطنانشان تحت فشار قرار خواهند گرفت.

این بیانیه تاکید دارد: اظهارات برخی مقامات آمریکا درباره حقوق اقلیت های دینی در ایران و نبود آزادی برای انجام مناسک دینی ادعایی مغرضانه و بی اساس است. این درحالی است که ارامنه کاتولیک که پیروان یکی از ادیان توحیدی در ایران هستند. با آزادی کامل به انجام مناسک و مراسم دینی و فعالیت های اجتماعی، فرهنگی پرداخته است.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: نگاه آمریکا به اقلیت ها، نگاهی منفعت طلبانه است تا جایی که منافع آمریکا تامین شود. به ظاهر از آنان جانبداری می کند، ولی در موارد دیگر آنان را قربانی سیاست های سلطه طلبانه خود می کند که نمونه های بی شمار آن، نظیر برخورد با رنگین پوستان در آن کشور، قابل مشاهده است.

اسقف داویدیان نوشت: ما به عنوان عضوی از اعضای جامعه ادیان الهی، با توسل به درگاه خداوند متعال و دعا و نیایش، آرزومند تحقق نیافتن نیات و تصمیمات ناحق و یک جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران بوده، خواهان پایان یافتن هر چه زودتر این وقایع، با عدم مداخلات آمریکا در کشورهای دیگر هستیم.

«صلح و آرامش و دوستی در میان انسان ها از خواسته های الهی است و هر آنچه موجب دشمنی، نفاق و نفرت مرگبار میان مردم شود، محکوم است. با هم صدا شدن با تمام ملت های صلح طلبی که مدافع چنین اصولی هستند خواهان همزیستی مسالمت آمیز، همراه با استقلال کشور در پناه صلح و آرامش هستیم».

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։