فا

سیاست

سه شنبه, 13 شهریور 1397 11:30

رئیس جمهوری سه طرح پتروشیمی را در عسلویه افتتاح کرد

رئیس جمهوری سه طرح مهم اقتصادی شامل طرح متانول پتروشیمی مرجان، فاز یک نیروگاه پتروشیمی دماوند و فاز سوم پتروشیمی پردیس را به طور رسمی در عسلویه استان بوشهر افتتاح کرد.

«آلیک» - رئیس جمهوری سه طرح مهم اقتصادی شامل طرح متانول پتروشیمی مرجان، فاز یک نیروگاه پتروشیمی دماوند و فاز سوم پتروشیمی پردیس را به طور رسمی در عسلویه استان بوشهر افتتاح کرد.

به گزارش ایرنا، عملیات ساخت طرح متانول مرجان با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ششصد و پنجاه هزارتن در سال 1390 آغاز شد و از چندی پیش تولید اولیه خود را آغاز کرده است.

با بهره برداری از این طرح پتروشیمی 250 نفر در دوران بهره برداری مشغول به کار خواهند شد.

 

** دماوند تامین کننده یوتیلیتی فاز دوم پتروشیمی

همچنین فاز یک نیروگاه پتروشیمی دماوند نیز با هدف تامین برق و بخار 24 مجتمع پتروشیمی مستقر در فاز 2 پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارس با حضور رئیس جمهوری بطور رسمی وارد مدار تولید شد.

فاز اول نیروگاه دماوند با ظرفیت نصب شده 648 مگاوات و توان تامین 540 مگاوات برق مورد نیاز مجتمع ها از طریق 4 دستگاه توربین ژنراتور گازی فراهم شده و با اشتغال زایی برای 166 نفر در هنگام بهره برداری افتتاح شده است.

بر پایه این گزارش، این واحد اکنون برق مورد نیاز مجتمع های مهر، مروارید، کاویان، انتخاب، تخت جمشید، مرجان، بوشهر، مخازن سبز عسلویه و واحد های آبگیر و یونیت اول واحد تفکیک هوای فشرده را تامین می کند.

 

** واحد بخار فاز 1 نیروگاه دماوند

این نیروگاه با توان تولیدی 2 بولر اصلی و 1 بولر کمکی بازیافت حرارتی ظرفیت تولید 780 تن بخار را در ساعت فراهم کرده است و بخار مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی مهر،مروارید، کاویان و مرجان را تامین می کند و در آینده نیز نیاز سایر طرح های در حال ساخت در فاز 2 را تامین خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری بامداد امروز سه شنبه به منظور افتتاح سه طرح پتروشیمی در راس هیاتی به عسلویه سفر کرده است .

سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر برای افتتاح پروژه است و ملاقات مردمی ندارد.

حجت الاسلام دکتر حسن روحانی را در این سفر بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، امیر حاتمی وزیر دفاع، خانم شاهدانی قائم مقام وزیر نفت و نوروز زاده معاون مدیرعامل صنایع ملی پتروشیمی همراهی می کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։