فا

سیاست

یکشنبه, 18 شهریور 1397 09:43

ظریف: تغییر ناگهانی مواضع آمریکا خنده دار است

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران ادعاهای مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا را رد و تناقض در مواضع کاخ سفید را خنده دار توصیف کرد.

«آلیک» - محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران ادعاهای مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا را رد و تناقض در مواضع کاخ سفید را خنده دار توصیف کرد.

به گزارش ایرنا، ظریف در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: تغییر ناگهانی مواضع رژیم ترامپ واقعا خنده دار است. یک هفته بحث آن این است که ما منابع خود را در خارج از کشور «هدر می دهیم» و هفته بعد صحبت از این است که از فلسطینی ها حمایت مالی کافی به عمل نمی آوریم. بالاخره تصمیم تان را بگیرد.

پمپئو در توئیتر مدعی شده بود که آمریکا از سال 1994 حدود 6.3 میلیارد دلار به فلسطینی ها کمک کرده اما ایران کمک کافی ارائه نداده است.

دولت آمریکا طی یک سال اخیر تصمیمات زیادی برای نابودی مسئله فلسطین اتخاذ کرده است که مهمترین آن ها به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به این شهر و پس از آن نیز قطع هرگونه کمک به آوارگان فلسطینی بود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا همچنین 20 میلیون دلار از اعتبارات و کمک های مالی اختصاصی به بیمارستان های قدس را قطع کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։