فا

سیاست

یکشنبه, 18 شهریور 1397 09:51

رئیس مجلس: ایران و بلاروس از ظرفیت های مشترک بهبود روابط برخوردارند

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف در حوزه های صنعتی، کشاورزی و انرژی تصریح کرد: نمایندگان حاضر در این سفر جلسات متعددی را با همتایان خود برای توسعه روابط در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی دو کشور برگزار کردند.

«آلیک» - رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رایزنی‌های پارلمانی در پیشبرد روابط بین کشورها بسیار موثر است افزود: در این سفر راه های تسهیل روابط تجاری بین ایران و بلاروس مورد بررسی مسئولان و بازرگانان دو کشور قرار گرفته و سازو کارهایی نیز در این زمینه مطرح شد که ما در مجلس قطعا برای اجرایی شدن آن تلاش خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی پس از پایان سفر به کشورهای روسیه و بلاروس در فرودگاه مهرآباد تهران اظهار کرد: مذاکرات و رایزنی های خوبی با محور توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با مسئولان روسیه و همچنین بلاروس برگزار شد.

وی با بیان اینکه رایزنی‌های پارلمانی در پیشبرد روابط بین کشورها بسیار موثر است یادآور شد: در این سفر راه های تسهیل روابط تجاری بین ایران و بلاروس مورد بررسی مسئولان و بازرگانان دو کشور قرار گرفته و سازو کارهایی نیز در این زمینه مطرح شد که ما در مجلس قطعا برای اجرایی شدن آن تلاش خواهیم کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف در حوزه های صنعتی، کشاورزی و انرژی تصریح کرد: نمایندگان حاضر در این سفر جلسات متعددی را با همتایان خود برای توسعه روابط در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی دو کشور برگزار کردند.

لاریجانی با بیان اینکه ایران و بلاروس روابط دوستانه و صمیمانه ای را با هم دارند عنوان کرد: باید از ظرفیت های مشترک بین دو کشور برای پیشبرد اهداف و تسهیل روابط استفاده مطلوب شود.

وی با بیان اینکه در مسائل بین المللی و مبارزه با تروریسم نظرات مشترکی بین ایران، روسیه و بلاروس وجود دارد گفت: ثبات و امنیت در منطقه تنها با تعامل و همکاری بین کشور های منطقه امکان پذیر است.

لاریجانی گفت: امیدواریم دستاوردهای این سفر ها توسط گروه های دوستی پارلمانی بین دو کشور تا حصول نتیجه در چارچوب همکاری‌ها مشخص شده پیگیری شود.

علی لاریجانی به منظور شرکت در اجلاس کمیسیون مشترک پارلمان عازم ولگوگراد روسیه شد.

این سفر به دعوت ویچسلاو والودین رئیس مجلس دومای روسیه و به منظور دیدار دوجانبه با همتای روس با حضور اعضای پارلمانی و حضور در اجلاس کمیسیون مشترک پارلمانی انجام شد.

سیدناصر موسوی لارگانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، شهاب الدین بیمقدار، رمضان علی سبحانی فر، برومندی، کارن خانلری و حسین امیرعبداللهیان به همراه 9 نفر از معاونین وزیران و مسئولان، ریاست مجلس شورای اسلامی را در این سفر همراهی کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։