فا

سیاست

چهارشنبه, 21 شهریور 1397 09:43

ظریف: جامعه بین المللی به آمریکا بگوید دیگر بس است

به گزارش دیشب ایرنا از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف از سکوت جامعه بین المللی در قبال سرکشی دولت آمریکا انتقاد کرد و گفت:به نظر می رسد تبختر رژیم سرکش آمریکا هیچ حد و مرزی نمی شناسد. چه زمانی قرار است جامعه بین المللی به آمریکا بگوید که دیگر بس است.

«آلیک»- به گزارش دیشب ایرنا از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه،ظریف از سکوت جامعه بین المللی در قبال سرکشی دولت آمریکا انتقاد کرد و گفت: به نظر می رسد تبختر رژیم سرکش آمریکا هیچ حد و مرزی نمی شناسد. چه زمانی قرار است جامعه بین المللی به آمریکا بگوید که دیگر بس است.

«محمد جواد ظریف » در صفحه توئیتر خود نوشت:' آمریکا تهدید کرده که تحریم هایی را علیه دیوان کیفری بین المللی اعمال خواهد کرد و قضاتش را در دادگاه های آمریکا تحت تعقیب قرار می دهد. چرا صدای کسی در نمی آید؟ به نظر می رسد تبختر رژیم سرکش آمریکا هیچ حد و مرزی نمی شناسد. چه زمانی قرار است جامعه بین المللی به آمریکا بگوید که دیگر بس است و مجبورش کند تا همچون یک دولت عادی عمل کند؟ '

' 17 سال پس از واقعه 11 سپتامبر، ایران به عنوان نخستین کشور مسلمان که این تراژدی را محکوم و برای قربانیان آن سوگواری کرد و اقدامات واقعی علیه القاعده و اذنابش از جمله داعش و جبهه النصره انجام داد، 11 میلیارد دلار جریمه شد و شهروندانش از ورود به آمریکا منع شدند. این همه در حالی است که کاخ سفید سیاست خارجی خود را برای حامیان تروریسم که شهروندان شان فاجعه 11 سپتامبر را خلق کردند، به حراج گذاشته است.'

به گزارش ایرنا ، آمریکا موضع خصمانه‌ای علیه دیوان بین‌المللی کیفری در لاهه اتخاذ و این دیوان را تهدید کرده است که اگر قضات این دیوان پرونده و تحقیقاتی درباره احتمال ارتکاب جرایم جنگی در افغانستان به جریان بیندازند، آن را تحریم خواهد کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։