فا

سیاست

شنبه, 12 آبان 1397 15:39

تحریم های ضد ایرانی جدید آمریکا علیه برجام هدف گیری شده است

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: هدف از دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران، بی اثر کردن تلاش های دیگر اعضای توافق هسته ای با ایران برای حفظ برجام است.

«آلیک» - وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: هدف از دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران، بی اثر کردن تلاش های دیگر اعضای توافق هسته ای با ایران برای حفظ برجام است.

به گزارش ایرنا، در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه که بر روی پایگاه خبری این وزارتخانه منتشر شده، آمده است: موج جدید تحریم های ضد ایرانی واشنگتن، هدف قرار دادن تلاش های سازنده دیگر اعضای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) با ایران برای حفظ این توافق بین المللی است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: سیاست آمریکا برای درهم شکستن ابزارهای حقوقی بین المللی در عرصه عدم انتشار سلاح های هسته ای و کنترل بر تسلیحات، مایه تاسف عمیق و نگرانی شدید شده است.

وضعیت امنیت جهانی رو به وخامت است و آمریکا در حال ضربه زدن به قرارداد منع سلاح های هسته ای است و با ریاکاری در مورد لزوم تقویت آن سخن می گوید اما عملا وضعیت را به سوی نابودی سوق می دهد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود خاطرنشان کرده است: هر گونه تحریم های یکجانبه با دور زدن تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل بویژه زمانی که کاربرد فراملی دارند و منافع کشورهای دیگر همانند تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران را شامل می شوند، رد می کنیم.

«اگر واشنگتن واقعا علاقه مند به مذاکره با تهران است، باید سیاست فشار تحریمی بر ایران را فورا مورد بازبینی قرار دهد که با هدف کاهش توانمندی اقتصادی و نظامی این کشور و تلاش برای متزلزل کردن اوضاع داخلی ایران صورت می گیرد».

«همان طور که تجربیات چندساله نشان می دهد واداشتن ایران به دادن امتیاز با استفاده از فشار نتیجه نخواهد داد».

در ادامه بیانیه گفته شده است: برجام به طور کامل حقانیت و کارایی خود را اثبات کرد و آژانس بین المللی انرژی اتمی به طور منظم پایبندی ایران به تعهدات خود را تایید کرده است و روسیه از اقدامات حرفه ای و مستمر آژانس در این زمینه حمایت می کند.

«تدابیر، بازرسی ها و کنترل های پیش بینی شده در برجام به طور کامل اجرا می شود؛ این اقدامات حاکی از ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران است».

در بیانیه گفته شده است: جامعه جهانی نباید اجازه دهد که چنین دستاورد مهمی که حاصل چند سال تلاش دیپلماتیک است با خواسته یک کشور که آشکارا معیارهای بین المللی را نقض می کند، از بین برود.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: اطمینان داریم که حمایت کامل از قطعنامه 2231 شورای امنیت درباره برجام مستحکم است و شرکت کنندگان در این توافق از توانایی برای رفع مشکلات بروز کرده برخوردارند.

در بیانیه گفته شده است: تمام تلاش های لازم برای حفظ و گسترش همکاری های اقتصادی، بازرگانی و مالی با ایران به رغم تحریم های آمریکا بکار گرفته خواهد شد.

وزارت خارجه روسیه در پایان بیانیه خود اقدامات مخرب آمریکا علیه ایران را به شدت محکوم کرده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։