فا

سیاست

دوشنبه, 14 آبان 1397 10:17

بیانیه گروه میانجی مینسک درباره مناقشه قره باغ: رهبران باکو و ایروان کاهش تنش در قره باغ را تایید کردند

روسای گروه میانجی مینسک در بیانیه رسمی اعلام کردند: سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان، کاهش تنش در خط مقدم جبهه قره باغ را تایید کردند.

«آلیک» - روسای گروه میانجی مینسک در بیانیه رسمی اعلام کردند: سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان، کاهش تنش در خط مقدم جبهه قره باغ را تایید کردند.

گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ، روز گذشته در سایت رسمی این سازمان نتایج سفر اخیر به منطقه قفقاز جنوبی را در قالب بیانیه رسمی منتشر کردند.

در این بیانیه آماده است: ایگور پاپوف، استفانون ویسکونتی، اندریو شافر به ترتیب روسای روسی، فرانسوی و آمریکایی گروه میانجی مینسک روزهای 29 اکتبر الی 2 نوامبر (برابر 7 الی 11 آبان ماه) برای بررسی راهکارهای حل مناقشه قره باغ از منطقه قفقاز جنوبی دیدار کردند .

روسای گروه مینسک در این سفر با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان دیدار و از خط مقدم جبهه در منطقه مورد مناقشه قره باغ بازدید و با نمایندگان صلیب سرخ و هلال احمر، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد وضعیت جاری در منطقه مورد مناقشه نیز دیدار و گفت و گو کردند.

روسای گروه مینسک، هدف عمده سفر به منطقه را بررسی نتایج مذاکرات رئیس جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان در حاشیه اجلاس اخیر سران کشورهای همسود در شهر دوشنبه تاجیکستان و گام های بعدی که قرار است در راستای حل این مناقشه برداشته شود، اعلام کردند.

بر اساس اعلام گروه میانجی مینسک، قرار است وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان تا پایان سال جاری میلادی برای بررسی راهکارهای حل مناقشه قره باغ دیدار کنند.

همچنین روسای گروه میانجی مینسک درباره نتایج سفر اخیر به منطقه قفقاز جنوبی گزارشی به شورای دایمی سازمان امنیت و همکاری اروپا در وین ارایه خواهند کرد.

گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ در سال 1992 میلادی تاسیس شده و روسیه، آمریکا و فرانسه در سال 1997 میلادی ریاست مشترک در این گروه میانجی بر عهده گرفتند .

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։