فا

سیاست

دوشنبه, 01 بهمن 1397 10:04

دبیرکل سازمان ملل از مذاکرات حل مناقشه قره باغ استقبال کرد

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد مذاکرات اخیر وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در پاریس را مثبت ارزیابی کرد.

«آلیک» - آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد مذاکرات اخیر وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در پاریس را مثبت ارزیابی کرد.

المار محمدیاراف و زهراب مناتسکانیان وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز چهارشنبه گذشته در پاریس دیدار و راهکارهای حل مسالمت امیز مناقشه قره باغ را بررسی کردند.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری 'رپورت' به نقل از بیانیه سازمان ملل متحد، دبیر کل این سازمان تلاش های طرفین در زمینه حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ و نیز توافق وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان درباره ضرورت انجام اقدامات لازم برای آماده کردن مردم هر دو کشور برای صلح، تقدیر کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد، همچنین حمایت این سازمان از تلاش های میانجیگری گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا برای حل مناقشه قره باغ را بار دیگر اعلام کرد.

مذاکرات وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان با میانجیگری روسای روسی، فرانسوی و آمریکایی گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا برای بررسی راهکارهای حل مناقشه قره باغ در پاریس بیش از چهار ساعت ادامه داشت.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در پی این مذاکرات، دیدار وزیران امور خارجه این کشور و ارمنستان در پاریس را مفید و تبادل نظر انجام گرفته را مثبت ارزیابی کرد.

طرفین همچنین توافق کردند مذاکرات را در ماه آتی نیز ادامه دهند.

مناقشه میان جمهوری آذرربایجان و ارمنستان در سال 1988 میلادی آغاز و در سال 1992 میلادی به درگیری های نظامی انجامید که تا سال 1994میلادی نیز ادامه داشت.

آمریکا، روسیه و فرانسه از سال 1997 میلادی ریاست مشترک در گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ را بر عهده دارند.

تلاش های بین المللی برای حل مسالمت امیز مناقشه قره باغ تا به حال نتیجه ای نداشته است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։