فا

سیاست

سه شنبه, 16 بهمن 1397 10:04

سازمان ملل وارد دسته بندی ها برای ونزوئلا نمی شود

آنتونیو گوترش با ابراز نگرانی از وضعیت ونزوئلا گفت ترجیح می دهد وارد گروه کشورهای مختلف که در زمینه ونزوئلا فعالیت دارند نشود تا اعتبار این سازمان برای یافتن راه حل سیاسی محفوظ بماند.

«آلیک» - دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی از وضعیت ونزوئلا گفت ترجیح می دهد وارد گروه کشورهای مختلف که در زمینه ونزوئلا فعالیت دارند نشود تا اعتبار این سازمان برای یافتن راه حل سیاسی محفوظ بماند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آنتونیو گوترش روز گذشته در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد: با نگرانی زیاد آخرین وضعیت ونزوئلا را دنبال می کنم. گروه هایی از کشورها ابتکاراتی را ارائه داده اند و من هم با عوامل اصلی این گروه ها در تماس بوده ام.

وی ادامه داد: دبیرخانه سازمان ملل تصمیم گرفته است که جزو هیچ یک از این گروه ها نباشد تا اعتبار ما برای ارائه خدمات درست به طرف ها محفوظ بماند و بتوانند راه حل سیاسی برای این بحران بیابند.

بحران ونزوئلا با روی کار آمدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و اعمال تحریم های شدید علیه این کشور شدت یافت تا جایی که آمریکا از مخالفان نیکلاس مادورو به طور رسمی و آشکارا حمایت کرد.

این مساله پس از آنکه خوان گوایدو رئیس مجلس این کشور خود را رئیس جمهوری موقت نامید بیشتر نمایان شد و ترامپ بلافاصله او را به رسمیت شناخت و تمام حساب های ونزوئلا را مسدود کرد و در اختیار او قرار داد. علاوه بر آن شرکت ملی نفت ونزوئلا هم تحت تحریم قرار گرفت اما آمریکا برای کمک به شورش و تغییر رژیم در این کشور، مساعدت های مالی و کالایی از مخالفان را دنبال کرد.

از سوی دیگر برخی کشورها همچون اروگوئه پیشنهاد میزبانی گفت و گو میان دولت و مخالفان ونزوئلا را داده اند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։