فا

سیاست

چهارشنبه, 17 بهمن 1397 12:06

دریادار سیاری: جمهوری اسلامی ایران امروز بازیگر اصلی منطقه است

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران بازیگر اصلی در منطقه است و هیچ کشوری نمی تواند بدون حضور و یا تصمیم ایران اقدامی در منطقه انجام دهد.

«آلیک» - معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران بازیگر اصلی در منطقه است و هیچ کشوری نمی تواند بدون حضور و یا تصمیم ایران اقدامی در منطقه انجام دهد.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری امروز در نشستی خبری با عنوان «چهل سال اقتدار ارتش جمهوری اسلامی» که در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی و یا حتی قبل از آن تهدیدهای دشمن استکباری نسبت به انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران اجرا شده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش به استراتژی های شکست خورده دشمنان انقلاب اشاره کرد و افزود: قبل از انقلاب دشمن تلاش کرد با حضور ژنرال هایزر مانع پیروزی انقلاب اسلامی شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب دشمن استراتژی اختلافات قومی و مذهبی، انزوای جمهوری اسلامی، حمله مستقیم به کشور در طبس، جنگ تحمیلی، فتنه 78 و 88 و در نهایت فتنه در دی ماه 96 را دنبال کرد که همگی شکست خورد.

سیاری اظهار داشت: استکبار جهانی با کوتاه شدن دست خود از منافع نامشروعی که در ایران برای خود تعریف کرده بود تلاش کرد انقلاب را شکست بدهد و یا دوباره به کشور بازگردد.

وی به دستاوردهای انقلاب اسلامی در قبال این استراتژی ها اشاره کرد و گفت: این دستاوردها باعث شد عظمت انقلاب اسلامی حفظ شود، جمهوری اسلامی ایران سرافراز بماند وعلی‌رغم همه تهدیدها و هشت سال دفاع مقدس و همه اختلافاتی که در کشور توسط عمال خود فروخته خود به وجود آوردند، تمامیت ارضی کشور حفظ شود.

رییس ستاد ارتش خاطر نشان کرد: در طول 200 سال گذشته در این کشور هر گاه جنگی اتفاق افتاده قسمتی از سرزمین ایران جدا شده است؛ فقط در 8 سال دفاع مقدس تمامیت ارضی کشور حفظ شده است.

سیاری با بیان اینکه جایگاه جمهوری اسلامی ایران در جهان بالا رفته است، تاکید کرد: ما چنین جایگاهی در سال های قبل از انقلاب در نظام بین الملل نداشتیم و امروز جایگاه جمهوری اسلامی ایران را نمی تواند کسی انکار کند.

وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران بازیگر اصلی در منطقه است، نمی توانند بدون حضور و یا تصمیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه اقدامی انجام دهند.

رییس ستاد ارتش تصریح کرد: امروز ایران به قدرت منطقه ای تبدیل شده و برای کشورهای آزادیخواه جهان الهام بخش هستیم.

سیاری به تهدیدها و محرومیت ها برای جلوگیری از رشد انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: باید به دو سوال پاسخ داد، اینکه چه کرده ایم که این دستاورد ها را به دست آورده و حفظ کرده ایم و چه باید بکنیم که در مقابل دو استراتژی یعنی جنگ نرم و جنگ اقتصادی که هم اکنون در کشور ما در حال اجراست باز هم موفق باشیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی افزود: این موضوع هم باید مشخص شود ما که امروز ادعا می‌کنیم و ادعای درستی هم می کنیم که این جایگاه را داریم و در مقابل استکبار جهانی مانند سروسرفراز ایستاده ایم، 22 بهمن 57 در چه جایگاهی قرار داشتیم و امروز علیرغم همه تهدیدها و تحریم ها و استراتژی هایی که دشمن اجرا کرده است، کجا هستیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։