فا

سیاست

شنبه, 18 خرداد 1398 12:53

توسعه همکاری های قضایی میان جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان

مدیرکل همکاری های بین المللی دادستانی کل کشورمان که بنا به دعوت دادستانی کل جمهوری ارمنستان به ایروان سفر نموده است، با معاون وزیر دادگستری ارمنستان ملاقات نمود.

«آلیک» - سیامک فوائدی، مدیرکل همکاری های بین المللی دادستانی کل کشورمان که بنا به دعوت دادستانی کل جمهوری ارمنستان به ایروان سفر نموده است، روز پنجشنبه (16 خرداد ماه) با ویگن کوچاریان معاون وزیر دادگستری ارمنستان ملاقات نمود.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این ملاقات موضوعات مربوط به انتقال محکومین، معاضدت قضایی و نیز شناسایی احکام قضایی صادره از سوی  مراجع قضایی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار همچنین طرفین علاقمندی خود را جهت توسعه همکاری ها و نیز رفع موانع موجود در چارچوب موافقتنامه های فیمابین اعلام داشتند.

 

دیدار نمایندگان دادستانی های کل ایران و ارمنستان

5 ژوئن میز گردی تحت عنوان "بررسی مسائل اساسی در چارچوب همکاری ها در حوزه استرداد و معاضدت های حقوقی در خصوص پرونده های کیفری" با حضور نمایندگان دادستانی های کل ایران و ارمنستان در ایروان برگزار شد.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، نشست مذکور در چارچوب توافق نامه برنامه همکاری های دادستانی های کل ایران و ارمنستان در سال های 2019-2020، امضا شده میان داستانی های کل دو کشور در سال 2018 برگزار شده است. در همین راستا جلسات و برنامه های متعددی در ایران و ارمنستان برگزار خواهد شد که میزگرد مذکور افتتاحیه و آغاز برنامه های فوق الذکر بوده است.

طی دیدار طرفین به بررسی مسائل و مشکلات موجود در حوزه  استرداد و معاضدت های حقوقی، حقوق بین الملل و راه حل های موجود برای برطرف کردن آن ها و تعمیق همکاری ها در این حوزه، پرداخته اند.

همچنین آرمن هاروتونیان، معاون دادستان کل ارمنستان با هیئت ایرانی دیدار و رضایت  خود را از سطح همکاری های موجود میان نهاد های دو کشور ابراز و خاطر نشان کرده است که توسعه همکاری ها میان ارمنستان و ایران و اجرایی نمودن برنامه های مورد توافق قرار گرفته نه تنها موجب بهبود شرایط استرداد و معاضدت های حقوقی میان دو کشور خواهد شد بلکه موجب خواهد شد تا از پتانسیل موجود در هر دو کشور در راستای مبارزه با قاچق مواد مخدر، تروریزم، تخلفات فراسرزمینی و غیره نیز بهره برداری بهتر و کامل تری صورت گیرد.

 

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։