فا

سیاست

شنبه, 01 تیر 1398 14:31

ترامپ، مارک اسپر را به عنوان وزیر دفاع آمریکا تعیین کرد

در جدیدترین تغییر و تحولات دولت آمریکا، رئیس جمهوری این کشور مارک اسپر را به عنوان وزیر دفاع معرفی کرد.

«آلیک» - در جدیدترین تغییر و تحولات دولت آمریکا، رئیس جمهوری این کشور مارک اسپر را به عنوان وزیر دفاع معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هندوستان تایمز، کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته مارک اسپر را به عنوان وزیر دفاع این کشور منصوب کرد.

سنای آمریکا باید انتخاب اسپر را که جانشین پاتریک شاناهان کفیل وزارت دفاع آمریکا می‌شود، تأیید کند.

پیشتر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی در توئیتر اعلام کرد پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا از نامزدی برای پست وزارت دفاع انصراف داده است.

پس از کناره گیری جیمز ماتیس از پنتاگون، پاتریک شاناهان سرپرستی این وزارت را برعهده گرفته بود. مارک اسپر پیش از این رئیس نیروی زمینی ایالات متحده آمریکا بود.

مارک توماس اسپر به عنوان معاون در امور دولتی خدمت کرد و از سال ۲۰۱۷ پیش از رسیدن به پست معاون وزیر دفاع به عنوان «برنامه‌ریز جنگ» در پنتاگون خدمت کرده است.

این مقام نظامی آمریکایی به مدت ۱۰ سال به عنوان نظامی زیر پرچم خدمت کرده است. او در اوایل دهه ۹۰ میلادی در جنگ خلیج فارس خدمت کرد. او همچنین به عنوان نظامی زیر پرچم در ویرجینیا و گارد ملی کلمبیا و ذخیره ارتش خدمت کرد و در سال ۲۰۰۷ در سمت سرهنگ دوم بازنشسته شد.

مارک اسپر از سال ۱۹۹۶ رئیس هیئت کارکنان بنیاد هریتج بود و به عنوان مشاور امنیت ملی سناتور لدر بیل و به عنوان مدیر اجرایی و مشاور سیاسی سناتور چاک هگل خدمت کرده است. وی همچنین مسئول امور امنیت ملی در کمیته روابط خارجه سنا بوده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։