فا

سیاست

چهارشنبه, 26 تیر 1398 10:29

وزیر خارجه اسپانیا: در دفاع از برجام مصمم و متحدیم

وزیر خارجه اسپانیا روز گذشته در صفحه شخصی توییتری خود نوشت: ما و اتحادیه اروپا در دفاع از توافق هسته ایران "برجام" مصمم و متحد هستیم.

«آلیک» - جوسپ بورل وزیر خارجه اسپانیا روز گذشته در صفحه شخصی توییتری خود نوشت: ما و اتحادیه اروپا در دفاع از توافق هسته ایران "برجام" مصمم و متحد هستیم.

به گزارش ایرنا، بورل که روز گذشته در نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل حضور یافته بود، افزود: [برجام] یک نقطه عطف برای امنیت منطقه‌ای ما بود و از زیر سؤال رفتن این توافق (خروج امریکا) که یک سهل انگاری بزرگ است، متأسفیم.

پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا پیشتر زمانی که دونالد ترامپ در تاریخ هشتم می (۱۸ اردیبهشت) خروج از برجام را اعلام کرد، بلافاصله تأکید کرد که اتحادیه اروپا باید تلاش بسیاری انجام دهد تا عقلانیت بازگردد و مانع از افزایش بی ثباتی بین المللی شود.

حزب سوسیالسیت دولت اسپانیا در این ارتباط، ترامپ را به ایجاد یک سناریوی تنش و رو در رویی متهم کرد.

جوسپ بورل وزیر خارجه اسپانیا نیز پیشتر در دی ماه سال گذشته در چارچوب کنفرانسی در دهلی نو با محمدجواد ظریف دیدار کرده بود، به وی اطمینان داد که اتحادیه اروپا به حفظ توافق هسته ای متعهد بوده و خواهان جلوگیری از اثرات منفی خروج آمریکا از توافق است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։