فا

سیاست

شنبه, 12 مرداد 1398 09:35

خرازی: تحریم ظریف نشان داد مذاکره‌طلبی آمریکا فریبی بیش نیست

خرازی با بیان اینکه تحریم ظریف جدیدترین اقدام مضحک دولت آمریکا است، تاکید کرد: تحریم وزیر امور خارجه ایران نشان می‌دهد مذاکره‌طلبی آمریکا فریبی بیش نیست و منظور آنها از مذاکره، تسلیم ایران دربرابر مواضع زورگویانه آنهاست.

«آلیک» - رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه تحریم محمد جواد ظریف جدیدترین اقدام مضحک دولت آمریکا است، تاکید کرد: تحریم وزیر امور خارجه ایران نشان می‌دهد مذاکره‌طلبی آمریکا فریبی بیش نیست و منظور آنها از مذاکره، تسلیم ایران دربرابر مواضع زورگویانه آنهاست.

به گزارش ایرنا از شورای راهبردی روابط خارجی، سیدکمال خرازی در واکنش به تحریم محمدجواد ظریف توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا به طور دائم تقاضای مذاکره با ایران را مطرح می‌کنند و در عین حال رئیس دیپلماسی ایران را تحریم می‌کنند؛ این خود نشان می‌دهد مذاکره‌طلبی آمریکا فریبی بیش نیست و منظور آنها از مذاکره، پذیرش بی چون و چرای نظرات غیرمنطقی و حق‌به‌جانب آمریکا و تسلیم ایران برابر مواضع زورگویانه آنهاست.

وی افزود: رئیس‌جمهور آمریکا حتی در برابر متحدان خود نیز یکجانبه عمل می‌کند و آنها هم در مذاکره با آمریکا بر سر مسائل اروپا و مسائل بین‌المللی کمترین توفیقی نداشته‌اند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه اقدام دولت آمریکا در تحریم ظریف به معنای استیصال کاخ سفید در برابر زبان گویای جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: لابد رسانه‌های آمریکایی هم از این به بعد به دلیل این تحریم برای مصاحبه با ظریف با مشکل روبرو خواهند بود؛ باید دید رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برابر چنین اقدام مغایر با آزادی بیان چگونه برخورد خواهند کرد و آیا رسالت خود را دنبال خواهند کرد یا به سکوت خواهند گذراند.

خرازی ادامه داد: سران دولت آمریکا باید بدانند که این اقدام آنها نیز همانند سایر اقدامات قلدرمآبانه آنها هیچ نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت و بالعکس موجب آگاهی و اتحاد بیشتر ملت ایران و مقاومت و ایستادگی آنها برابر فشارهای آمریکا و مؤید مظلومیت ایران خواهد بود.

وی اضافه کرد: آنها درک نمی‌کنند که در برابر مردمی با هزاران سال تمدن درخشان و برخوردار از توان مقاومت، تدبیر و اقدام نباید این چنین عمل کرد. باشد که یک بار دیگر شکست دولتمردان آمریکا را جهانیان به مشاهده بنشینند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։