فا

سیاست

دوشنبه, 14 مرداد 1398 08:25

نگرانی دبیرکل سازمان ملل متحد از افزایش تنش ها در خلیج فارس

دبیرکل سازمان ملل متحد مکررا از تمامی طرف‌ها خواست ازهر گونه عملی که منجر به تشدید تنش‌ها در خلیج فارس می‌شود، جلوگیری کنند.

«آلیک»- دبیرکل سازمان ملل متحد مکررا از تمامی طرف‌ها خواست ازهر گونه عملی که منجر به تشدید تنش‌ها در خلیج فارس می‌شود، جلوگیری کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از دفتر هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران آنتونیو گوترش، گفت: "اینجانب نگران افزایش تنش ها در خلیج فارس هستم. سوءتفاهمی جزئی می‌تواند به یک رویارویی بزرگ منجر شود. اینجانب همچنین بر لزوم رعایت حقوق مربوط به دریانوردی از آبراه تنگه هرمز و آب های مجاور آن مطابق با قوانین بین المللی تأکید می کنم."

وی در ادامه افزود: " وقتی حداکثر خویشتن داری را درخواست می کنم، حداکثرخویشتن داری را در تمام سطوح  می خواهم."

دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد وضعیت در سراسر جهان صحبت کرد و پیش از این گفته است: "متأسفانه، تلاش های چند جانبه تحت فشاربسیار زیادی است. در سراسر جهان شاهد افزایش اختلافات، گسترش تغییرات اقلیمی، تعمیق نابرابری و افزایش تنش بر سر تجارت هستیم. نگرانی، عدم اطمینان و بی ثباتی در سراسر جهان وجود دارد. اعتماد در داخل و میان ملت ها رو به کاهش است. فرضیات مهم معکوس، تلاش های مهم تضعیف و نهادهای مهم ناتوان شده اند. به نظر می رسد هرچه این تهدید جهانی تر باشد، ما کمتر قادر به همکاری هستیم. با وجود چالش های امروز، این امر بسیار خطرناک است و رویکردهای جهانی برای مقابله با آن ها ضروری است. در این موقعیت دشوار، باید الهام بخش بازگشت به همکاری های بین المللی باشیم."

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։